Předprodej byl ukončen

Triche (CAN/D/CZ)
HUDBA Punk / Jazz / Blues / Klasika

Triche (CAN/D/CZ)

středa 10. listopadu od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Mezinárodní improvizační trio otevřené všem vlivům od minimalistického jazzu po komorní punk slibující velký zážitek milovníkům neortodoxního jazzu a „jiné“ hudby.

Triche spojuje tři zkušené improvizátory, kteří přirozeně mísí své jedinečné hudební jazyky. Německý trombonista Matthias Müller ovládá svůj nástroj pomocí všech možných druhů tlumení zvuku, cirkulačního dýchání a rozšířených technik. Jeho ekvilibristického ovládání svého nástroje zaručuje nevšední zážitek! Kanadský basista Éric Normand využívá svou radikální hru na podomácku upravenou baskytaru a vytváří elektrický tok přerušovaný pouze instrumentálním gestem. Petr Vrba staví svou trubku do nových souvislostí a spojuje elektronické výboje

s kouzlem akustického zážitku. Trio, soustředěné na esenci, vytváří detailní a energetické struktury s propracovanou zvukovou zásobou dosahující radikální jasnosti v přechodech skrze husté až porézní epizody přirozeně spojující napětí i uvolnění.

Více informací

Matthias Müller je německý trombonista, jehož styl charakterizuje extrémní rozsah nekonvenčních a také vlastních originálních technik, které překračují hranice zvukového umění. Kromě jiných uskupení je Müller členem čtyřiadvacetičlenného improvizačního tělesa Splitter Orchester, spolupracoval se špičkou světové scény volné improvizace a free jazzu.

Kanadský basista Éric Normand patří k pozoruhodným osobnostem kanadského improvisingu; v nevelkém městečku Rimouski založil Velkou regionální skupinu pro svobodnou improvizaci (GGRIL), jež navzdory regionálnímu statusu spolupracovala s takovými osobnostmi, jako jsou Evan Parker, John Butcher, Xavier Charles či Ingrid Laubrock.

Trumpetista a multiinstrumentalista Petr Vrba patří k nejaktivnějším představitelům české improvizační scény. Jeho hudební aktivity mají zahraniční přesah, má za sebou řadu mezinárodních spoluprací např. se saxofonistou Michelem Donedou, trumpetistou Axelem Dörnerem, klarinetistkou Susannou Gartmayer, trumpetistou Franzem Hautzingerem a mnoha dalšími.

 

www.matthiasmueller.net     °    www.vrrrba.cz

 

 

Ke vstupu do D29 je třeba mít platný doklad o bezinfekčnosti, viz https://bit.ly/covid19d29