Drť (SK)
HUDBA Rock / Punk / Elektronika

Drť (SK)

čtvrtek 18. listopadu od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 80 bez dalších poplatků do 160 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 18. listopadu

Základní vstupenka

Základní cena 160 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

prodej jen na místě na základě předloženého průkazu

Základní cena 80 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Kapela složená ze špičkových slovenských hudebníků kapela v čele se zpěvákem Michalem Kaščákem v projektu Puntičkár, který je dosud nevídaným experimentem představujícím zhudebněné výroky z rozhovorů s bývalým šéfem komunistické StB Aloisem Lorencem.

Kapelu Drť, hudebně oscilující mezi vícerými žánry od punku přes alternativu až po free jazz, tvoří hudebníci ze Slovenska a Maďarska, z nichž každý přináší svůj vlastní rukopis a aranžérský vklad. Jejím frontmanem je Michal Kaščák – lídr kultovní slovenské kapely Bez ladu a skladu a zakladatel známého slovenského festivalu Pohoda. Stylizované texty Marka Kundláka, které vychází z rozhovorů s bývalým šéfem komunistické StB Alojzem Lorencem, spolu s intenzivním zvukem za hranicí standartních žánrů testují svědomí doby před revolučním rokem 1989 a dnes. Koncertní program Puntičkár vyšel v roce 2019 na stejnojmenném albu věnovaném obětem perzekucí, represí a vražd komunistického režimu.

Více informací

Autorem projektu je hudební skladatel a saxofonista Miroslav Tóth, známý mj. i díky spolupráci se světoznámými Kronos Quartet. Písně vznikly zhudebněním výroků, které bývalý šéf StB Alojz Lorenc poskytl deníku SME. Lorencův příběh je jedním z příkladů transformace společnosti z období totality do dnešních dní. Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu, který pronásledoval a krutě trestal své odpůrce – z nichž mnozí za svoje odvážné postoje zaplatili životem.


Ke vstupu do D29 je třeba mít platný doklad o bezinfekčnosti, viz https://bit.ly/covid19d29