GE: Skinny Molly, Framus Five, Flamengo, Futurum, Krausberry
HUDBA Rock

GE: Skinny Molly, Framus Five, Flamengo, Futurum, Krausberry

20. května – 11.11.
Klub OKO, Havlíčkův Brod
Vstupenka do mobilu
Cena 1 000 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 11. listopadu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Pátý ročník podzimního koncertního seriálu v havlíčkobrodském klubu Oko.

pátek 20. května 2022 - SKINNY MOLLY (USA) / Holeček & Marcel / BASS

Kapela Skinny Molly bohužel zrušila své letošní evropské turné. Náhradní termín koncertu zatím nebyl stanoven, ale věříme, že se dočkáme. 

pátek 30. září 2022 - Michal Prokop & FRAMUS FIVE / MORAVA
pátek 14. října 2022 - FLAMENGO REUNION SESSION / SORRY!
pátek 28. října 2022 - FUTURUM / LE PLAISIR
pátek 11. listopadu 2022 - KRAUSBERRY / TRAFFIC JAM

Více informací

Klub Oko Havlíčkův Brod, GPS 49.6082814N, 15.5775706E, www.kluboko.cz

*****

Jižanský název kapely Skinny Molly přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou LYNYRD SKYNYRD, BLACKFOOT a MOLLY HATCHET. Kapelu založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes, který část devadesátých let prožil právě v kapele LYNYRD SKYNYRD. Tvorba SKINNY MOLLY představuje (v intencích jižanského rocku) zdařilý mix country a hutnějšího rocku. Koncertní setlist slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých členů, samozřejmě nebude chybět erbovní jižanská hymna „Sweet Home Alabama“. Koncert v havlíčkobrodském klub Oko bude historicky třetím koncertem SKINNY MOLLY na Vysočině. Jako host společně s kapelou vystoupí výtečný kytarista Pavel Marcel.

Line up:

20:00 - 21:00  Honza Holeček & Pavel Marcel

21:30 - 23:00  SKINNY MOLLY (USA)

23:30 - 00:30  BASS

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Framus five je jednou z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Hned na prvním albu s názvem Framus Five + Michal Prokop s převzatým soulovým repertoárem se odrazil afroamerický vliv. S nástupem normalizace v roce 1971 byla skupina rozpuštěna a zásadní album Město ER s texty Josefa Kainara dokonce staženo z distribuce. Michal Prokop v mezidobí (do obnovení kapely v roce 1978) působil ve skupinách Flamengo, Jazz Q a Šest strýců. V roce 1984 dochází k osudovému setkání s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem. Z této spolupráce vzniklo jedno z nejlepších alb 80. let Kolej Yesterday. Kapela obnovila svoji činnost na přelomu tisíciletí (2000) a v sestavě mj. s excelentními instrumentalisty Lubošem Andrštem (kytara) a Janem Hrubým (housle). Luboše Andršta z důvodu vážné nemoci v kapele nahradil na jaře 2021 Pavel Marcel (ex-Pumpa). Kapela za dobu své existence vydala celkem devět studiových alb. Zatím poslední album s názvem Mohlo by to bejt nebe... vyšlo v roce 2021.

Line up:

20:00 - 21:30  Michal Prokop & FRAMUS FIVE

22:30 - 23:30  MORAVA

Vstupné v rámci přenosného pasu 250 Kč nebo samostatně 500 Kč.

*****

Kapela Flamengo vznikla v roce 1966 a prošla několika žánrovými i personálními proměnami. Současná sestava nesoucí název Flamengo reunion session se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), kteří oba pamatují zlatou éru Flamenga. Doplní je Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a stálý host Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna). 

Flamengo reunion session navazuje na období let 1970– 1971, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta. Program nesoucí název Stále dál… se bude opírat právě o pecky, které Flamengo v tuto dobu hrálo. Samozřejmě kapela nezapomene ani na ‚Kuře‘ ze kterého zazní kultovní píseň Stále dál korespondující s názvem celého programu. V něm se příznivci starého bigbítu mohou těšit na pecky jako Too Much Love is Bad Thing, Já a dým, Každou chvíli či Týden v elektrickém městě a chybět nebudou ani kultovní covery, které Flamengo v daném období hrálo. Jde například o Evil Woman nebo Oye Como Va. Flamengo reunion session tak návštěvníkům vystoupení slibuje jedinečný, autentický a hlavně originální zážitek legendárního FLAMENGA s jeho původními členy a původním repertoárem.

Line up:

21:00 - 22:30  FLAMENGO REUNION SESSION

23:00 - 24:00  SORRY!

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Futurum založili v roce 1983 Roman Dragoun a Miloš Morávek původně jako vedlejší projekt ke kapele Progres 2, aby mohli uplatnit své autorské skladby, které se nehodily do repertoáru „brněnských Floydů“.  Krátce poté ale stejně oba kapelu opouští a soustředí se na Futurum. K původním sestavě patřil ještě kytarista Emil Kopřiva (Synkopy) a bubeník Jan Seidl (mj. Pumpa). V osmdesátých letech se kapele podařilo vydat dvě studiová alba – Ostrov Země (1984) a Jedinečná šance (1987). Tracklist druhého z alb symbolicky uzavírá ikonický Zdroj – zhudebněná báseň Františka Romana Dragouna, kterou věnoval k 25. narozeninám manželce svého syna a bez které si nedokážeme představit žádný Romanův koncert.

V roce 2005 při příležitosti vydání reedice obou alb Futurum obnovilo koncertní činnost. O čtyři roky později uspořádala kapela velký dvojkoncert, který je zdokumentován na dvojalbu a koncertním DVD s názvem 25. narozeniny. V současné době kapela vystupuje ve složení: Roman Dragoun (klávesy) – Emil Kopřiva (kytara) – Jarek Malý (kytara) – Jakub Michálek (baskytara) – Jan Seidl (Bicí).

Line up:

20:00 - 21:00  LE PLAISIR

21:30 - 23:00  FUTURUM

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

„Enfant terrible českého blues, „zpívající bubeník“ Martin Kraus si svoji první opravdovou zkušenost s hraním v kapele odbyl v hanspaulské legendě Bluesberry. Jeho křičené „hitíky“ „Párek v těstíčku“, „Rekreace s ROH“ nebo „Nové wawky“ se staly vděčným zpestřením všech koncertů kapely. Kraus při interpretaci písniček připomínal spíše ze řetězu puštěného divokého démona.“ (Internetová encyklopedie rocku Bigbít)

Krausberry mají na kontě šest studiových alb. První elpíčko natáčejí v roce sametové revoluce. Album nazvané jednoduše „Krausberry“ obsahuje zásadní hity jako Ohníčky nebo Náš dům. Kapela stačí o dva roky později ještě nahrát CD „#### stačí drahoušku“ a poté si dává pětiletou pauzu. Po obnovení kapely Krausberry nahrávají „Na větvi“ (1996), „Šiksa a gádžo“ (1998), „Na hrad!“ (2002) a „Nálada“ (2007). Před dvěma lety, v květnu 2014 je diskografie kapely doplněna o záznam živého vystoupení. Počin „Živě v Malostranské besedě“ nám na dvou discích servíruje celkem čtyřiadvacet skladeb, z nichž většinu důkladně prověřil čas a jsou skutečnými hity – Starý časy, Na hrad, Horoskop, Do nebe, Emil.

Koncertní projev kapely stojí na rtuťovitém Krausovi, jemuž se pro jeho neustálý pohyb na pódiu říká „český Mick Jagger“. „Jeho skvělý, v minulosti mnoha hospodami testovaný, vyřvaný vokál skvěle doplňuje svojí „pološílenou“ mimikou obličeje a pódiovou gymnastikou přesně jako frontman „stounů“ (Encyklopedie Bigbítu).

Line up:

20:00 - 21:30  KRAUSBERRY

22:30 - 23:30  TRAFFIC JAM

Vstupné v rámci přenosného pasu 150 Kč nebo samostatně 300 Kč.

*****

Návštěvníci s předplatným zakoupeným prostřednictvím www.smsticket.cz obdrží  před prvním koncertem proti potvrzení o nákupu elektronického předplatného přenosný pas GOLDEN_EYE.HB 2022, jímž se budou prokazovat u vstupu na zbývající čtyři koncerty seriálu Golden_eye.hb.

Informace ke koncertům a rezervace: tel. 602 567 728, e-mail: kletecka@thb.cz