Předprodej byl ukončen

Praying Mantis, Flamengo, Futurum, Krausberry, Framus Five
HUDBA Rock

Praying Mantis, Flamengo, Futurum, Krausberry, Framus Five

13.10.2022 – 2.12.2022
Klub OKO, Havlíčkův Brod

O akci

Pátý ročník podzimního koncertního seriálu v havlíčkobrodském klubu Oko.

pátek 20. května 2022 - SKINNY MOLLY (USA) / Holeček & Marcel / BASS

Kapela Skinny Molly bohužel zrušila své letošní evropské turné. Náhradní termín koncertu je sobota 3. černa 2022. 

čtvrtek 13. října 2022 - PRAYING MANTIS (GB) / HAIRY GROUPIES
pátek 14. října 2022 - FLAMENGO REUNION SESSION / SORRY!
pátek 28. října 2022 - FUTURUM / LE PLAISIR
pátek 11. listopadu 2022 - KRAUSBERRY / TRAFFIC JAM
pátek 2. prosince 2022 - Michal Prokop & FRAMUS FIVE / MORAVA

Více informací

Klub Oko Havlíčkův Brod, GPS 49.6082814N, 15.5775706E, www.kluboko.cz

PRAYING MANTIS (http://www.prayingmantis.rocks/)

Kapelu Praying Mantis založili v roce 1974 bratři Chris a Tino Troyovi. Personální propojení s Iron Maiden vedlo v roce 1980 ke společnému několikaměsíčnímu turné...

"Ne, že by Praying Mantis někdy byli vyloženě heavymetalovou partou, jak se jim v dobách Nové vlny britského heavy metalu mylně přisuzovalo, ale postupem let se jejich kdysi znatelné kovové ostří obrušuje čím dál víc. Nikdy to u nich nebylo na škodu věci. Mnohem více jim ublížily personální rošády, které se kolem vůdčí dvojice bratří Tina a Chrise Troyových neustále odehrávaly. Proto také kapela v nejplodnějších osmdesátých letech vydávala alba jen sporadicky a když se k nim připojil Dennis Stratton (s Iron Maiden nahrál jejich debut), aby sestavu na celá devadesátá léta pořádně upevnil, byli už Praying Mantis nemožně nemoderní a tudíž zajímali jen úzký okruh fanoušků... pro řadu starých fanoušků má ale tahle formace skoro kultovní statut. Navíc v posledních letech je její základní sestava stabilní a Praying Mantis jsou tak opět regulérní kapelou, což se jim vlastně dařilo jen v absolutních začátcích, pak po celá devadesátá léta a začátek milénia. Jejich fanoušci tak mohou zažívat dobré časy. Praying Mantis totiž zase odvádějí stabilní práci, přesně takovou, jaká se od nich očekává." (https://metalforever.info/article.php?id=33012

Diskografie Praying Mantis zahrnuje deset studiových alb a tři záznamy živých vystoupení mj. v Japonsku, kde má kapela velkou základnu fanoušků (Captured Alive In Tokyo City). Poslední album Gravity vyšlo v loňském roce. Úvodní skladbou z tohoto alba je Keep It Alive https://www.youtube.com/watch?v=bjvNb6SMKus.

HAIRY GROUPIES

Své první EP nahrála kapela z Jihlavy před půl druhým rokem v německém Magic Minds Music Studiu pod producentem Janem Němcem. Melodický hard rock s prvky glam metalu je v pódiovém provedení mladé čtveřice plný pyrotechnických efektů a magie.

Line up:

20:00 - 21:00  HAIRY GROUPIES

21:30 - 23:00  PRAYING MANTIS

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Kapela Flamengo vznikla v roce 1966 a prošla několika žánrovými i personálními proměnami. Současná sestava nesoucí název Flamengo reunion session se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), kteří oba pamatují zlatou éru Flamenga. Doplní je Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a stálý host Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna). 

Flamengo reunion session navazuje na období let 1970– 1971, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta. Program nesoucí název Stále dál… se bude opírat právě o pecky, které Flamengo v tuto dobu hrálo. Samozřejmě kapela nezapomene ani na ‚Kuře‘ ze kterého zazní kultovní píseň Stále dál korespondující s názvem celého programu. V něm se příznivci starého bigbítu mohou těšit na pecky jako Too Much Love is Bad Thing, Já a dým, Každou chvíli či Týden v elektrickém městě a chybět nebudou ani kultovní covery, které Flamengo v daném období hrálo. Jde například o Evil Woman nebo Oye Como Va. Flamengo reunion session tak návštěvníkům vystoupení slibuje jedinečný, autentický a hlavně originální zážitek legendárního FLAMENGA s jeho původními členy a původním repertoárem.

Line up:

20:00 - 21:30  FLAMENGO REUNION SESSION

22:30 - 23:30  SORRY!

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Futurum založili v roce 1983 Roman Dragoun a Miloš Morávek původně jako vedlejší projekt ke kapele Progres 2, aby mohli uplatnit své autorské skladby, které se nehodily do repertoáru „brněnských Floydů“.  Krátce poté ale stejně oba kapelu opouští a soustředí se na Futurum. K původním sestavě patřil ještě kytarista Emil Kopřiva (Synkopy) a bubeník Jan Seidl (mj. Pumpa). V osmdesátých letech se kapele podařilo vydat dvě studiová alba – Ostrov Země (1984) a Jedinečná šance (1987). Tracklist druhého z alb symbolicky uzavírá ikonický Zdroj – zhudebněná báseň Františka Romana Dragouna, kterou věnoval k 25. narozeninám manželce svého syna a bez které si nedokážeme představit žádný Romanův koncert.

V roce 2005 při příležitosti vydání reedice obou alb Futurum obnovilo koncertní činnost. O čtyři roky později uspořádala kapela velký dvojkoncert, který je zdokumentován na dvojalbu a koncertním DVD s názvem 25. narozeniny. V současné době kapela vystupuje ve složení: Roman Dragoun (klávesy) – Emil Kopřiva (kytara) – Jarek Malý (kytara) – Jakub Michálek (baskytara) – Jan Seidl (Bicí).

Line up:

20:00 - 21:00  LE PLAISIR

21:30 - 23:00  FUTURUM

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

„Enfant terrible českého blues, „zpívající bubeník“ Martin Kraus si svoji první opravdovou zkušenost s hraním v kapele odbyl v hanspaulské legendě Bluesberry. Jeho křičené „hitíky“ „Párek v těstíčku“, „Rekreace s ROH“ nebo „Nové wawky“ se staly vděčným zpestřením všech koncertů kapely. Kraus při interpretaci písniček připomínal spíše ze řetězu puštěného divokého démona.“ (Internetová encyklopedie rocku Bigbít)

Krausberry mají na kontě šest studiových alb. První elpíčko natáčejí v roce sametové revoluce. Album nazvané jednoduše „Krausberry“ obsahuje zásadní hity jako Ohníčky nebo Náš dům. Kapela stačí o dva roky později ještě nahrát CD „#### stačí drahoušku“ a poté si dává pětiletou pauzu. Po obnovení kapely Krausberry nahrávají „Na větvi“ (1996), „Šiksa a gádžo“ (1998), „Na hrad!“ (2002) a „Nálada“ (2007). Před dvěma lety, v květnu 2014 je diskografie kapely doplněna o záznam živého vystoupení. Počin „Živě v Malostranské besedě“ nám na dvou discích servíruje celkem čtyřiadvacet skladeb, z nichž většinu důkladně prověřil čas a jsou skutečnými hity – Starý časy, Na hrad, Horoskop, Do nebe, Emil.

Koncertní projev kapely stojí na rtuťovitém Krausovi, jemuž se pro jeho neustálý pohyb na pódiu říká „český Mick Jagger“. „Jeho skvělý, v minulosti mnoha hospodami testovaný, vyřvaný vokál skvěle doplňuje svojí „pološílenou“ mimikou obličeje a pódiovou gymnastikou přesně jako frontman „stounů“ (Encyklopedie Bigbítu).

Line up:

20:00 - 21:30  KRAUSBERRY

22:30 - 23:30  TRAFFIC JAM

Vstupné v rámci přenosného pasu 150 Kč nebo samostatně 300 Kč.

*****

Framus five je jednou z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Hned na prvním albu s názvem Framus Five + Michal Prokop s převzatým soulovým repertoárem se odrazil afroamerický vliv. S nástupem normalizace v roce 1971 byla skupina rozpuštěna a zásadní album Město ER s texty Josefa Kainara dokonce staženo z distribuce. Michal Prokop v mezidobí (do obnovení kapely v roce 1978) působil ve skupinách Flamengo, Jazz Q a Šest strýců. V roce 1984 dochází k osudovému setkání s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem. Z této spolupráce vzniklo jedno z nejlepších alb 80. let Kolej Yesterday. Kapela obnovila svoji činnost na přelomu tisíciletí (2000) a v sestavě mj. s excelentními instrumentalisty Lubošem Andrštem (kytara) a Janem Hrubým (housle). Luboše Andršta z důvodu vážné nemoci v kapele nahradil na jaře 2021 Pavel Marcel (ex-Pumpa). Kapela za dobu své existence vydala celkem devět studiových alb. Zatím poslední album s názvem Mohlo by to bejt nebe... vyšlo v roce 2021.

Line up:

20:00 - 21:30  Michal Prokop & FRAMUS FIVE

22:30 - 23:30  MORAVA

Vstupné v rámci přenosného pasu 250 Kč nebo samostatně 500 Kč.

*****

Jižanský název kapely Skinny Molly přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou LYNYRD SKYNYRD, BLACKFOOT a MOLLY HATCHET. Kapelu založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes, který část devadesátých let prožil právě v kapele LYNYRD SKYNYRD. Tvorba SKINNY MOLLY představuje (v intencích jižanského rocku) zdařilý mix country a hutnějšího rocku. Koncertní setlist slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých členů, samozřejmě nebude chybět erbovní jižanská hymna „Sweet Home Alabama“. Koncert v havlíčkobrodském klub Oko bude historicky třetím koncertem SKINNY MOLLY na Vysočině. Jako host společně s kapelou vystoupí výtečný kytarista Pavel Marcel.

Line up:

20:00 - 21:00  Honza Holeček & Pavel Marcel

21:30 - 23:00  SKINNY MOLLY (USA)

23:30 - 00:30  BASS

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Návštěvníci s předplatným zakoupeným prostřednictvím www.smsticket.cz obdrží  před prvním koncertem proti potvrzení o nákupu elektronického předplatného přenosný pas GOLDEN_EYE.HB 2022, jímž se budou prokazovat u vstupu na zbývající čtyři koncerty seriálu Golden_eye.hb.

Informace ke koncertům a rezervace: tel. 602 567 728, e-mail: kletecka@thb.cz

Předplatné zahrnuje

Skinny Molly, Holeček & Marcel, Bass / Golden_eye.hb - 20.5.2022 od 20:00, Klub OKO, Havlíčkův Brod