Hrubá Hudba
HUDBA World music / Ethno / Folk

Hrubá Hudba

čtvrtek 13. října od 20:00
Fléda, Brno
Vstupenka do mobilu
Cena 349 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 13. října

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Hrubá hudba je průsečíkem dvou projektů etablovaných na české scéně, nu-jazzové Lesní zvěře a folklorní Horňácké muziky Petra Mičky. Je jedinečným dvojalbem propojujícím autentické nahrávky horňáckých zpěváků a místní tradiční hudbu v novém multižánrovém kabátu. Živé vystoupení, které potěší jak folklorní nadšence, tak fanoušky world music, zažije 14. 12. 2021 také Fléda.

 

Jednu polovinu nahrávky tvoří stejnojmenná deska Jiřího Hradila a jeho kapely Lesní zvěř, společně rozvíjejí horňácké písně do množství neobvyklých poloh nejrůznějších žánrů. Horňácké muzikanty propojil s dalšími českými a slovenskými umělci. Na nahrávku si našli cestu Katarzie, Kato, Miloš Rejsek nebo Jaroslav Rudiš. Uskupení zaujalo svým podáním českého folkloru na mnohých zahraničních akcích, za všechny například Brusel Jazz Marathon, Eurojazz festival Mexico nebo Kaunas Jazz festival v Litvě.

 

Druhá část s názvem Hlasy starého je z dílny Horňácké muzice Petra Mičky. Projekt s více než dvacetiletou historií naopak nabízí ryzí zážitek horňáckého folkloru v podání nejlepších lokálních pěvců. Petr Mička se snažil zachytit vývoj tradice a zakonzervovat vystoupení jejích nejvýznamnějších nositelů. Na desce se objevují například Anna Šajdlerová, Martin Čambal nebo Dušan Holý a mnoho dalších.

Vystupující

Hrubá Hudba (CZ) – fb