Předprodej byl ukončen

Lenka Dusilová feat. Květy
HUDBA Rock / Pop / World music / Ethno / Folk / Elektronika / Jazz / Blues / Klasika

Lenka Dusilová feat. Květy

úterý 12. dubna od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc

O akci

Devítinásobná držitelka hudebních cen Anděl v unikátním spojení s kapelou Květy

Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

V listopadu 2020 vydala desku Řeka, která je považovaná za jednu z nahrávek roku. Získala za ni tři ceny Anděl (v kategorii album, skladba a interpretka roku). Na dlouho očekávaném novém albu, které přichází devět let od předchozího sólového alba, přináší Lenka Dusilová nový repertoár, nový zvuk, nový tým spolupracovníků a osobní témata. K tvorbě alba Řeka přizvala producenty z rozdílných hudebních světů: Petra Ostrouchova a beatmakera a elektronického mága Aid Kida, působícího mimo jiné v kapele Zvíře jménem podzim. Mnoho barevných vrstev vzniklo přispěním řady zkušených hudebníků. V jedné z písní s Lenkou zpívají také Monika Načeva a Iva Bittová.

Lenka Dusilová se, v současné době, spojila s kapelou Květy, která jí bude doprovázet a tvořit paralelu vedle jejího sólového projektu. Uslyšíte výlučně tvorbu Lenky Dusilové, a to jak repertoár z nové desky Řeka, tak průřez starší tvorbou.

Vystupující

Lenka Dusilová (CZ) – web Květy (CZ) – web