Předprodej byl ukončen

Jan Burian
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Worldmusic

Jan Burian

pátek 7.1.2022 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

O Janu Burianovi se mluví především jako o písníčkáři, výraz „písničkáři“ ale podle jeho mínění už dnes ztratil hodnotu, za výstižnější prý považuje označení „zpívající básník“. Talent podědil, patří do umělecké rodiny, která má pokračovatele i v Burianových dětech. „Půlku života jsem byl syn E. F. Buriana a teď půlku života budu tatínek Kapitána Demo,“ shrnuje lakonicky část genetické výbavy rodu Burianů.

 

Více informací

Hudebník a zpěvák Jan Burian vystoupil od roku 1970 na více než 4000 koncertech. Většinou sólově za doprovodu klavíru, ale občas i s různými kapelami. Spolupracoval mj. s Jiřím Dědečkem, Petrem Skoumalem či Danielem Fikejzem. Vydal řadu samostatných písňových alb, debut Hodina duchů (1989) vyšel již ve čtyřech vydáních, jiná alba jsou věnována osudům žen – Dívčí válka (2006) a nedokonalosti mužů – Muži jsou křehcí (2007), s Bizarre Bandem vydal dvojalbum Jihotaje (2017) a s kapelou Jan Burian Band album První láska (2020).

Jan Burian je také autorem fejetonů, vydává básně, píše knihy inspirované cestováním. V roce 2012 vyšla jeho monografie o otci nazvaná Nežádoucí návraty E. F. Buriana, v roce 2021 vydal vzpomínkovou knihu Co jsem nezapomněl aneb Z deníku potulného písničkáře. Pro rozhlas mj. vytvořil cyklus Moji hrdinové v písních a pořad Na sever!, který se věnoval skandinávské kultuře. Moderuje v televizi (např. Posezení s Janem Burianem nebo Burianův den žen) a několikrát do roka provádí turisty po Islandu, Portugalsku, Chile a jiných zemích. S  režisérem Pavlem Kouteckým spolupracuje na dokumentárních filmech (např. Chilský deník, Islandská paměť, Žít jako Dán).

Ke vstupu do D29 je třeba mít platný doklad O-N, viz https://bit.ly/covid19d29

Další akce pořadatele

LUFT (Mats Gustafsson & Erwan Keravec) • Korhan Futacı - 26. září od 20:00, Divadlo 29, Pardubice

Iva Bittová & Duo Jedlinský - Fischer - 6. října od 19:00, Divadlo 29, Pardubice

Sabiwa (TWN/D) • Liew Niyomkarn (THA/BE) • sorbitol drops - 20. září od 20:00, Divadlo 29, Pardubice