Předprodej byl ukončen

Přípravy k filmu T
KINO / PROJEKCE / Film

Přípravy k filmu T

středa 19.1.2022 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Režisér Milan Klepikov se ve filmu na pomezí poetického dokumentu a experimentu zabývá koncem světa, alespoň tedy tak, jak ho definoval básník Petr Král. Podle něj se totiž děti rodí do světa, který má svůj konec už za sebou. S cílem pochopit, jak se na tento koncept dívá samotná mladá generace, a zároveň zaznamenat konec kinematografie, jak jsme ji znali dodnes, vytváří Klepikov neuspořádaným lovem vizuálních i auditivních podkladů filmový skicář, jemuž vévodí útržky životů mladých aktérů, kteří mají konec světa již zdánlivě za sebou, ale i dlouhá léta budoucnosti před sebou.

Více informací

„Na konstatování konce světa u Petra Krále se mi jeho kategorická nesmlouvavost líbí stejně moc jako jeho klidnost. Nářky skutečně nejsou na místě, přinejmenším tak dlouho ne, dokud se dají světu ukrást určité okamžiky, třeba na první pohled bezvýznamné či směšné.“ (Milan Klepikov)

Kdo mladým lidem v rychle stárnoucím světě krade myšlenky, pohyby a gesta, dělá to i z přesvědčení o tom, že i teď je stále ještě možné začít dělat filmy jinak. Tento film chce aspoň naznačit, jak. Že matky rodí děti do světa, který má svůj konec už za sebou, nazval básník Petr Král největším tabu dneška. Režisér Milan Klepikov se v ydal za ním, ale hlavně za lidmi, o nichž Král vlastně mluví. Kolik života lze ještě vyvzdorovat v době „konců“?. Končení kinematografie se dá zabránit jenom zběsilým lovem malých optických a akustických pokladů, skrytých v gestech a hlasech. 

Ke vstupu do D29 je třeba mít platný doklad O-N, viz https://bit.ly/covid19d29

Další akce pořadatele

MMMM Saxophone Quartet (CZ/SK) - 2. června od 18:00, GAMPA, Pardubice

Tereza Ondrová: Sólo pro galerii • 42+PEOPLE: Where - 6. června od 19:00, Divadlo 29, Pardubice

Ioanna Paraskevopoulou: MOS (GR) • TANEC PRAHA 2024 - 19. června od 20:00, Divadlo 29, Pardubice

Rie Nakajima (JP) • Válek / Merta / Tarnovski: Metal - 23. června od 19:00, Divadlo 29, Pardubice