Předprodej byl ukončen

Do zdi
DIVADLO

Do zdi

neděle 30. ledna od 19:00
Divadlo Exil (Machoňova pasáž), Pardubice

O akci

Speciální seniorské představení s výhodným vstupným, aneb senioři hrají seniorům! Přijďte si užít divadlo jen za 100 Kč!

Viktor ztratil po autonehodě paměť. Každý den k němu domů dochází žena, která se v něm všemi prostředky snaží probudit minulost. Viktor se brání. Ona chce pravdu za každou cenu. Jak to všechno bylo a je? Kdo je Viktor, kdo je Marion a kdo je ta, která ho tak vytrvale vrací do reality a budí k životu?

Více informací

Autorem hry je Nicolas Bedos, francouzský dramatik, režisér, scenárista, herec, spisovatel a humorista. Narodil se 21. dubna 1980 v Neuilly-sur-Seine. Dosud napsal čtyři divadelní hry. Zdravotní vycházku dokonce uvedlo Divadlo Exil v roce 2012 v české premiéře. Teď sáhlo po díle z roku 2009, které se v originále jmenuje Viktorova cesta, kterou uvádíme pod názvem Do zdi. V roce 2017 se na plátnech kin objevil celovečerní film Pan a paní Adelmanovi, kde je spoluautorem scénáře, režisérem debutantem a hercem v hlavní roli. Nicolas Bedos nebyl v mládí zrovna vzorný student s vynikajícími výsledky. Proto hledal kompenzaci v umění. Začal kreslit, hrát na klavír a psát. Trpěl vážnou depresí, bral drogy a ve 20 letech se dokonce pokusil o sebevraždu. Což byl v jeho životě velký zlom. Rozhodl se navždy s drogami skoncovat. A jak sám přiznává, psaní pro něj funguje jako terapie proti depresi. Svou první divadelní hru napsal ve 24 letech.

Hrají: Věra Pojmanová a Alexandr Gregar

Režie: Kateřina Fikejzová Prouzová

Hra se představila v hlavním programu festivalu FEMAD 2019.