Velikonoční koncert
čtvrtek 7. 4. 2022 od 18:30Barokní sál Emauzského kláštera, Praha
Předprodej byl ukončen
PESTRÝ VELIKONOČNÍ PROGRAM:
MELODY QUARTETT Dana Jelínková – I. housle,
Petra Boem - II. housle,
František Jelínek - viola,
Barbora Soukupová - violoncello
.
PROGRAM:
Antonio VIVALDI Čtvero ročních období JARO – 1., 2. a 3. věta, ZIMA – 2. Věta
Antonín DVOŘÁK Largo z Novosvětské symfonie č. 9
George GERSHWIN Summertime
Carlos GARDEL Por una Cabeza (film Vůně ženy)
Astor PIAZOLLA Libertango
S. E. NOVÁČEK Kristián – Jen pro ten dnešní den
Jaroslav JEŽEK Život je jen náhoda
Glenn MILLER Měsíční serenáda
J. V. HEUSEN Love and marriage
Louis ARMSTRONG What a wonderful world
John KANDER New York, New York
délka: cca 65 minut
Melody Quartett je moderní smyčcové kvarteto, které se soustředí především na filmovou hudbu a smyčcové covery moderních písniček.
Jsme profesionální hudebníci působící v Národním divadle v Praze, Hudebním divadle v Karlíně aorchestru ČNSO. Především ale působíme na koncertech, větších eventech, kongresech, předávání cen,firemních večírcích a svatbách. Repertoár je velmi pestrý, čítá cca 250 skladeb. Nabízíme vlastní koncertní projekty – především filmové, muzikálové , operetní, klasické a takévýchovné koncerty. Na vyžádání jsme schopni vystoupit jako čistě dámské kvarteto. Byli jsme součástí různých kapel ( Janek Ledecký, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Vesna), natáčíme smyčce do písniček, reklam, filmu. Několik let jsme byli součástí projektu Vivaldianno s Michalem Dvořákem a Jaroslavem Svěceným. Jako členové větších orchestrů jsme cestovali po celém světě a vystupovali s hvězdami jako jsou: Rod Stewart, Sting, Andrea Bocelli, Ennio Morricone, Vanessa Mae a téměř všemi z české scény: Karel Gott, Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Lucie, Olympic, Chinaski, Václav Noid Bárta, Michal Hrůza, Petr Kolář atd..
Emauzský klášter (Emauzy)
Emauzský klášter neboli klášter benediktinů u chrámu Panny Marie a slovanských patronů, zvaný Na Slovanech či Emauzy, byl založen 21. listopadu 1347 českým králem a římským císařem Karlem IV. Lucemburským pro řád slovanských benediktinů.
Karel IV. klášter založil na základě privilegia papeže Klimenta IV. z 9. května 1346. Ke klášteru Karel založil v roce 1371 kostel zasvěcený Panně Marii, svatému Jeronýmovi, slovanským věrozvěstům Cyrilu a Metodějovi a českým světcům Vojtěchovi a Prokopovi.
Klášter fungoval i v době husitské, kdy unikl vyplenění. Husité jej v roce 1419 převzali a jako v jediném českém klášteře se zde praktikovalo přijímání podobojí, a to až do roku 1589. Začátkem 17. století, za vlády Rudolfa II., byl klášter obnoven jako katolický. Po vyhoštění benediktinské komunity z Československa v roce 1919 byl klášter krátce v majetku hudební konzervatoře. O rok později se beuronští benediktini vrátili a obnovili slovanskou liturgii.
V roce 1942 gestapo mnichy vyhnalo a klášter sloužil jako vojenský lazaret. Při spojeneckém náletu na Prahu 14. února 1945 byla poničena budova kostela a klenby klášterní budovy, opravy proběhly v 1. polovině 50. let.
V roce 1950 byl klášter zestátněn a v 50. letech připadl Československé akademii věd. Po roce 1989 získalo zpět budovy kláštera i kostel Benediktinské opatství v Emauzích. V roce 1995 byla ukončena jedna etapa rekonstrukce kláštera. V roce 2003 byla dokončena rekonstrukce kostela, posvěcen nový oltář a první mše se konala symbolicky na velikonoční pondělí 21. dubna 2003.
Klášter nevypadl vždy tak, jak jej dnes známe – až poté co areál kláštera utrpěl vážné škody v únoru 1945, bylo přistoupeno v letech 1953 – 1954 k rekonstrukci kleneb podle návrhů profesora Bedřicha Hacara. Podle projektu architekta Františka Marii Černého byla provedena rekonstrukce kostela, při níž pobořené věže nahradila betonová křídla s pozlacenými hroty.
Koncertní agentura FIDELIO (www.koncerty-fidelio.cz):
STRUČNĚ Z HISTORIE
Koncertní a umělecká agentura Fidelio, s. r. o. resp. její předchůdce, obč. sdružení FIDELIO bylo založeno již v roce 2001 a působíme v současné době zejména v Praze, ale příležitostně pořádáme koncerty i v jiných městech - České Budějovice, Český Krumlov, Plzeň, Brno a od roku 2020 také Liberec. Za 18let (2002-2020), po kterou sdružení a navazující subjekty na trhu působí, jsme uspořádali více než 600 koncertů v mnoha městech České Republiky. Naše koncerty vyposlechlo více než 50 000 posluchačů.
Jarní Varhanní koncert. Alleluja od Mozarta a další perly - 15. května od 18:30, Kostel sv. Michala v Jirchářích, Praha
HVĚZDY SWINGU. Vivat Glenn Miller! - 22. května od 19:00, Kostel apoštola Pavla, Ústí nad Labem
Slavné filmové melodie v Mladé Boleslavi - 28. května od 19:00, Sbor českých bratří, Mladá Boleslav
SVĚTOVÉ MUZIKÁLY a filmová hudba - 10. června od 19:00, Jeruzalémská (Jubilejní) synagoga, Praha
Slavné filmové melodie a ABBA - 26. června od 19:00, Kostel Sv. Martina ve Zdi, Praha
Světová hudba pro 4 saxofony - 16. září od 19:00, Jeruzalémská (Jubilejní) synagoga, Praha
SVĚTOVÉ MUZIKÁLY a filmová hudba - 18. září od 19:00, Kostel apoštola Pavla, Ústí nad Labem
ABBA a Beatles klasicky - 30. září od 18:30, Kostel sv. Ignáce, Chomutov
Filmové melodie a Queen 2 - 9. října od 18:30, Kostel Sv. Martina ve Zdi, Praha
Světová hudba pro 4 saxofony a zpěv - 12. října od 18:30, Betlémská kaple Plzeň, Plzeň
Slavné filmové melodie a ABBA - 19. října od 18:30, Dům Kultury Metropol - Malá scéna, České Budějovice
ABBA a Beatles klasicky - 21. října od 19:00, Kulturní centrum VRATISLAVICE 101010, Liberec
Světová hudba pro 4 saxofony - 5. listopadu od 19:00, Dům Kultury Divadelní sál, Mladá Boleslav
Světová hudba pro 4 saxofony - 8. listopadu od 18:30, Muzeum východních Čech, Hradec Králové
Světové muzikály a filmová hudba - 9. listopadu od 18:30, Evangelický kostel , Pardubice
Adventní a muzikálové melodie - 30. listopadu od 18:30, Dům Kultury Metropol - Malá scéna, České Budějovice
Filmové a adventní melodie - 7. prosince od 18:30, Betlémská kaple Plzeň, Plzeň