Předprodej byl ukončen

Honza "Tráva" Trávníček - MANASLU 2021 - 8163m
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Honza "Tráva" Trávníček - MANASLU 2021 - 8163m

čtvrtek 17. února od 19:00
Alternativní klub Tyjátr, Svitavy

O akci

Přednáška jednoho z našich nejúspěšnějších himalájských lezců současnosti Honzy Trávy Trávníčka, který stanul na vrcholcích 5 osmitisícovek v pěti pokusech a následně po 10 letech zopakoval v roce 2021 výstup na Horu Duchovna – Manáslu.

Provede vás dvěma úspěšnými podzimními expedicemi loňského roku, kdy se mu povedl „dvojáček“ a vystoupil v jedné sezóně na Manaslu 8163 m a na lezecky velice obtížný ikonický Ama Dablam.

V první části přednášky představí a promítne nejúspěšnější filmy loňského 38. mezinárodního horolezeckého filmového festivalu Teplice nad Metují.

 

Druhá část

 

Manáslu – Hora Ducha – 8163 m.

4 expedice 2011 - 2021

Jedno z nejkrásnějších míst v Nepálu. Osmitisícovka, po jejíchž svazích Honza Tráva již kráčel 4 krát směrem k vrcholu. Dvakrát došel až TAM. Na jeho první (2011) a i nejčerstvější poslední (2021) pokus. Jak se změnily jeho i okolní expedice v průběhu jednoho desetiletí? Kam kráčí komerční expedice? Kde je vlastně hlavní vrchol Manaslu? Co je ještě zážitek z výstupu a co je již byznysová hra? Jak složitá byla pomoc při organizaci dvou záchranných. Jaký je rozhled z vrcholu této nádherné osmitisícovky. Nejen na tyto otázky vám odpoví jeden ze současných nejzkušenějších českých himalájských "kopcolezců" Honza „Tráva“ Trávníček a jeho přítelkyně Miri Jirková.

Ama Dablam –  Matka s perlovým náhrdelníkem - 6812 m

Jeden z nejkrásnějších kopců „široko daleko“. Dominanta údolí Khumbu. Lezení obtížnější než na K2. První velký vrchol, na který vystoupili 5.11.2021 Honza Tráva společně s přítelkyní Miri Jirkovou.

Jaké bylo točit na svazích této krasavice film s Petrem „Janem“ Juračkou, vzdávající hold nejen jednomu z “otců“ českého vysokohorského lezectví, Miroslavu Šmídovi, ale zároveň jeho odkazu a jeho poslaní, kterým bylo uvažovat o horách více jako o vzácném prostředí, než jako o venkovní tělocvičně. Můžete se těšit na krásné fotky a videa i od známého „vědátora“ Petra Jana Juračky a „umělce“ Honzy Šimánka.

Jak vznikal prvovýstup Zdeňka „Háčka“ Háka a Kuby?

Jaké je trekování v době „covidové“.

 

Délka pořadu je zhruba 3h.