Předprodej byl ukončen

hackedepicciotto (D), Sítě (CZ)
HUDBA Rock / Elektronika / Spirituální

hackedepicciotto (D), Sítě (CZ)

čtvrtek 24. února od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

 

Alexander Hacke a Danielle de Picciotto jsou na cestě již více než patnáct let a nomádský život, který tento pár vede, se s jejich společnou tvorbou prolnul do nebývale výjimečného tvaru. Dvojice spjatá se skupinami Einstürzende Neubauten, Crime & the City Solution nebo The Ministry of Wolves společně tvoří již od začátku nultých let a během té doby spolupracovali s mnoha dalšími umělci (například také se skupinou The Tiger Lillies nebo s Mickem Harveym). Nejprve si navzájem pomáhali se svými sólovými nahrávkami, pak začali tvořit společně, a po vydání několika alb podepsaných Danielle De Picciotto & Alexander Hacke došlo v roce 2017 ke vzniku projektu/dua nazvaného jednoslovně hackedepicciotto. Právě jejich společné nahrávky tvoří naprosto unikátní, do jisté míry deníkovou sérii, již ovlivňují nejen místa a prostředí, v nichž je natáčejí, ale také společenské situace a změny, které Alexander s Danielle během svých cest téměř po celém světě bedlivě sledují.
Lze u toho pozorovat poměrně kontinuální vývoj - zatímco na deskách Menetekel a JOY dvojice spíše meditovala v ambientním oparu, předloňská deska The Current, vzniklá během rezidenčního pobytu v britském Blackpoolu, zní už poměrně energicky. Na novém albu The Silver Threshold, poprvé vydaném na značce Mute, se pak více než dříve oba tvůrci obracejí sami k sobě.

Album je  jejich dosud „nejsymfoničtější“, je rozsáhlé a objevné a odráží nekonečný pohyb napříč místy, krajinami a prostředími, které dvojice zažila. Pohybují se napříč žánry, střídají filmový drone, industriální vlivy, experimentální přístupy, mluvené slovo a zvukové plochy, které se posouvají od pohlcujícího ambientu až do hlučných erupcí.  Koncertních zastávek je - vzhledem k přetrvávající nejisté situaci - tentokrát na krátkém turné jen několik, a o to unikátnější zážitek setkání s aktuální podobou dua hackedepicciotto může být.

Roli supportu obstará po delší době ze zimního spánku probuzená, a z Hradce Králové pocházející, dvojice SÍTĚ - tedy Jan Tomáš (Tomáš Palucha, Pustina, Lvmen, The Czech Psychedelic Society Manifesto, Mother, Thema 11...) a Jan Kašpar (Obelisk of Light, Pavilon M2)