Předprodej byl ukončen

Cestovatelské středy: Stefan Milkov, Petr Nikl
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Cestovatelské středy: Stefan Milkov, Petr Nikl

středa 30. března od 19:00
Národní muzeum (historická budova), Praha

O akci

Další z cyklu cestovatelských večerů nás čeká ve středu 30. března v Národním muzeu se dvěma umělci. 

V reakci na současné dění na Ukrajině přidáváme k plánovanému pořadu ještě  debaty dalších zajímavých osobností. V bonusu hodiny navíc bude prostor pro aktuální dění URAJINA - RUSKO.

STEFAN MILKOV

Sochař: ZANZIBAR

Sochař velkého přesahu je i malíř, grafik, designer, hudebník...

Rodák z Bohumína vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a ateliér Sochařství VŠ uměleckoprůmyslové. 1987 až 1991 byl člen skupiny Tvrdohlaví. Od 1992 výtvarně spolupracoval se skladatelem Martinem Němcem a skupinou Precedens, připravili deset klipů. Spolupracuje i s kytarovou dílnou Marcus a Petrem Jurkovičem. "Chtěl jsem propojit sochařství a muziku, tak mě napadlo postavit si vlastní nástroj. V Jílovém Petr Jurkovič, ačkoli původním povoláním doktor biologických věd, už vyráběl velmi dobré nástroje. Pomohl mi postavit moji první kytaru."

 

PETR NIKL

Výtvarník a hudebník: NEW YORK

Oblíbený umělec má hravý projev. Jeho výstavy slaví velké úspěchy.

1987 - 1992 člen výtvarné skupiny Tvrdohlaví, od roku 1995 člen loutkového divadla Mehedaha. Od roku 2010 jezdí pravidelně za svými dětmi do New Yorku. V roce 2022 vyjde ve vydavatelství Torst kniha Soupravy, obsahující kresby a texty, inspirované New Yorkem.

 

O aktuálním tématu URAJINA - RUSKO tento večer budou debatovat politik Alexandr Vondra a politolog Karel Svoboda