Předprodej byl ukončen

Cestovatelské středy: J. Rak, M. Holeček, R. Groh
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Cestovatelské středy: J. Rak, M. Holeček, R. Groh

středa 13. dubna od 19:00
Národní muzeum (nová budova), Praha

O akci

Jako host večera vystoupí k tématu Ukrajina novinářka Markéta Kutilová.

JAN RAK

Jaderný fyzik: ŠVÝCARSKO

I jaderná fyzika může být hodně zajímavá. Když někdo opravdu umí…

30 let pracuje v oboru ultra-relativistické jaderné fyziky v Cernu a na univerzitách v Německu, USA, Finsku... Zájem o principy fungování vesmíru ho přivedl k otázkám kvantové fyziky a vědomí. V současné době pracuje v soukromé sféře na výzkumu rozšířené elektrodynamiky, která má potenciál přispět k řešení ekologických problémů, energetické krize atd.

 

MAREK HOLEČEK

Horolezec: HIMÁLAJ

Špičkový lezec nezná kompromisy, zvládá těžké výstupy. Dokazuje talent v extrémech…

Objevuje nové výstupové směry v nejvyšších horách světa. Leze od pěti let. Odmítá tezi, že vrchol horolezeckého snažení je dosažení co nejvyšší nadmořské výšky. Stejně důležitá je obtížnost a styl, jakým se k vrcholu dostane. Přes rozdílné cíle, velké stěny, ledové a sněhové hory i koktejl všeho, mixy, mají výpravy do hor společné motto: „Vyhledávat náročné lezecké terény v počtu dvou, nejvýš tří lidí a nést jen co záda unesou. Pokud štěstí dá svolení, vznikne nová cesta.“

 

RADOSLAV GROH

Horolezec: NEPÁL

Mladý talent je nadějné zjevení lezeckého světa. Umí i jako skialpinista a běžec.

Stihl už extrémní výstupy v Americe i Asii. Instruktor ski alpinismu se stává i školeným průvodcem. „Radar“ přiblíží i dramatický prvovýstup západní stěnou Baruntse (7126m).