Předprodej byl ukončen

Cestovatelské středy: Jaroslav Dušek, Michal Prokop
HUDBA, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Cestovatelské středy: Jaroslav Dušek, Michal Prokop

středa 27. dubna od 19:00
Národní muzeum (nová budova), Praha

O akci

JAROSLAV DUŠEK
Herec: TAMTAMY ČASU

Gejzír nápadů a myšlenek nezkrotného baviče je kreativní. Skvěle glosuje aktuální události. 

Neřízená střela i hloubavý filosof žije v domku z hlíny, drží půsty, odmítá prášky, hovoří s kameny, nemaže se krémy... V roce 1980 s Janem Bornou založil divadlo Vizita, které je od roku 1985 založeno na pódiové improvizaci. Znám je díky uvádění předávání Českých lvů. Zahrál si v mnoha úspěšných filmech. Byl vůdčí osobností humorného Rádia Mama, kde moderoval autorský pořad Za mozkem, mystifikoval spolu s Jiřím Macháčkem v Přepadení a legendární je i jeho pohádka o zlém Hurdovi plná funkčních vulgarismů v pořadu Držíte nám palce. Mama vysílala také představení Vizity – Další nekonečný svět získal stříbro na prestižním festivalu Prix Futura. Stojí za stavbou hliněného ekodomu. Působí v Divadle Kampa (ředitelkou je manželka Iveta Dušková) v několika představeních a v pravidelných besedách „Duše K“. Je znám alternativním způsobem života.

 

MICHAL PROKOP

Zpěvák: KONCERT

Kolej Yesterday ze čtvrté desky Framus 5 je považovaná za zásadní album 80. let.  Alba Kolej Yesterday, Nic ve zlým, nic v dobrým a Snad nám naše děti... se staly legendami. Získaly zlaté i platinové desky. M. Prokop vystudoval VŠ ekonomickou a obor kulturologie na Filozofické fakultě UK. Působil i v roli náměstka ministra kultury, předsedy Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. V letech 2000–2013 uváděl pořad Krásný ztráty na ČT. Možno získat i knižně. 

Na konci 90. let uváděl politicky orientovaný pořad Nic ve zlým v televizi Prima. Od roku 2000 moderoval v České televizi do prosince 2013 televizní talk show Krásný ztráty. Vydal také knižní podobu těchto televizních rozhovorů ve dvou knihách. V roce 2014, po třiceti letech, se znovu dočkala reedice kultovní deska „Kolej Yesterday“, klenot domácí hudební scény.