Předprodej byl ukončen

KOLEM SVĚTA ONLINE - BŘEZEN
ONLINE, FESTIVAL, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

KOLEM SVĚTA ONLINE - BŘEZEN

1. března – 31.3.
Kolem Světa, Online

O akci

ONLINE přednášky z cyklu KOLEM SVĚTA v březnu budou zaměřeny na KANÁRSKÉ OSTROVY. 

 

Program přednášek je zde:

 

3.3.2022 v 20.00

Vše o Kanárských ostrovech (Dušan Procházka)

 - Záznam - https://www.smsticket.cz/vstupenky/28108

Brněnský cestovatel a milovník ostrovních destinací Dušan Procházka navštívil všech 9 Kanárských ostrovů, které jsou dostupné, během svých asi 19 výprav. Slovem a obrazem nás zavede na nejoblíbenější letní destinace. Pojďme se tedy společně projít po nejznámějších Kanárských ostrovech – Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, La Graciosa a Isla de Lobos. Na přednášce získáte stručné informace a doporučené tipy na výlety. Každý z atlantských ostrovů je jiný, každý je jinak přitažlivý.

 

8.3.2022 v 20.00

KANÁRSKÉ OSTROVY – světla a stíny hor v panoramatické fotografii (Pepa Středa)
 - Záznam - https://www.smsticket.cz/vstupenky/28109

Pokud si chcete udělat obrázek, co můžete vidět na jednotlivých Kanárských ostrovech, v čem je každý specifický, budete na mém promítání správně. Představím vám 5 ze 7 hlavních. Který si vyberete pro svou cestu? Nedohledné pláže Fuerteventury, úchvatný kráter La Palmy nebo chcete vystoupat na skoro čtyřtisícovou sopku Teide na Tenerife? 

 

17.3.2022 v 20.00

Příroda, hory a sopky Kanárských ostrovů (Milan Jána)
- Záznam - https://www.smsticket.cz/vstupenky/28110

Během přenášky podnikneme výpravu na „ostrovy věčného jara“. Nebudeme vám ale ukazovat pláže ani luxusní hotely ... Místo toho poznáte vulkanické hory a nespoutanou přírodu ostrovů La Palma, Gomera, Gran Canaria, Tenerife a El Hierro. Spatříte fascinující barevnou sopečnou krajinu, divoké soutěsky, unikátní endemické rostliny, nádherné borovicové lesy i tajuplný vavřínový prales. Věřili byste, že na Kanárech žijí až metr dlouhé ještěrky? Podíváme se také na nejvyšší horu Španělska, Kanárů i celého Atlantiku – 3.718 m vysoké Pico del Teide.

 

23.3.2022 v 20.00

La Palma a Lanzarote (Ivo Petr)
 - Záznam - https://www.smsticket.cz/vstupenky/28112-online

Pěšky s batohem přes Kanáry? No proč ne, i zde panují za jistých podmínek ideální podmínky. Tak sbalme stan, batoh, namasírujme si lýtka a vydejme se napříč ostrovy La Palma a Lanzarote, které leží tak trochu ve stínu svých slavnějších bratří. Zatímco nejvzdálenější La Palma doslova exploduje tropickými barvami a hory zde dosahují takřka 2500 m, Lanzarote je naprostým protipólem – vulkanická poušť jen s minimem vegetace. Volné táboření, skvěle vedené stezky a stále blízké moře jsou atributy, kterým nemůže odolat žádný milovník hor a přírody.

 

30.3.2022 v 20.00

Historie, architektura i současnost Kanárských ostrovů (Milan Jána)
 - Záznam - https://www.smsticket.cz/vstupenky/28113-online

Před příchodem Španělů byly Kanárské ostrovy osídleny tajemnými kmeny Guančů. Ačkoliv žili na úrovni doby kamenné, byli to zdatní válečníci, a na některých ostrovech dokonce budovali menší pyramidy. Během přednášky navštívíme pozoruhodné pozůstatky této dávno zaniklé civilizace. Španělští dobyvatelé pak přinesli na ostrovy evropský styl života, nové plodiny a úchvatnou koloniální architekturu, kterou můžete na mnoha místech obdivovat dodnes. Uvidíme krásné paláce a kostely, pevnosti, současnou moderní architekturu, a podíváme se také do míst, kudy procházel historický nultý poledník. Na závěr se mrkneme na některé kanárské tradice a typické speciality, se kterými se na ostrovech můžete setkat.

Více informací

===

KOLEM SVĚTA ONLINE - cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz

===

ZAKOUPÍTE-ZÁZNAM CELÉHO CYKLU :
> obdržíte nejenom link na živé vysílání, ale i záznam všech "kanárských" přednášek