ONLINE: Kouzlo Himálaje (Zdeněk Thoma)
ONLINE, FESTIVAL, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

ONLINE: Kouzlo Himálaje (Zdeněk Thoma)

čtvrtek 26. května od 20:00
Kolem Světa, Online
Vstupenka do mobilu
od 99 bez dalších poplatků do 400 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 5 dní

e-Vstupenka rodinná

Základní cena 177 Kč Koupit

e-Vstupenka základní

Základní cena 99 Kč Koupit

KOUPIT záznam

Základní cena 109 Kč Koupit

eVstupenka + plecháček KOLEMSVETA

… včetně poštovného ... VZHLED: https://kolemsveta.cz/plechacek/

Základní cena 400 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

KOUZLO HIMÁLAJE - ZDENĚK THOMA 

Jestli nějaké země opravdu miluji, tak je to Japonsko a Nepál. V nich jsem taky strávil nejvíce svého cestovatelského času. Vlastně teď už ve svých 83 letech nikam jinam nemusím. V Nepálu jsem byl poprvé v roce 1970 a ihned mi se svými památkami, horami a hlavně lidmi vlezl pod kůži. V té době bylo Káthmándské údolí plné  hippies - "dětí květin" vykuřujících marjánku a posedávajících na schodištích starobylých pagod.

V první části svého vyprávění nazvaném Údolí dřevěných chrámů ukáži to nejlepší ze svého černobílého archivu ze sedmdesátých let.

V druhé části nazvané Manang po 30 letech se vydáme do hor. V roce 1979 jsem šel s kamarádem Petříkem tři neděle kolem Annapúrny. Po překonání průsmyku Thorung La ve výši 5 417 metrů jsme se ocitli v údolí řeky Maršjangadí. Oblast byla otevřena pro cizince teprve druhým rokem. Zakotvili jsme v první větší vesnici, v Manangu, a měli štěstí: hned druhý den se odehrávala velká buddhistická slavnost s tanci v maskách, kdy spolu bojovalo Dobro a Zlo. Když se po 30 letech vydal do Manangu můj syn, nesl sebou mých asi sto černobílých fotografií pohlednicového formátu s úkolem najít osoby, které jsem tenkrát fotografoval. Uvidíte, jak se to povedlo.

Třetí část jsem pojmenoval Himálaj zepředu i zezadu, tedy z Nepálu a z Tibetu. Jedná se o kaleidoskop asi 70 barevných fotek z různých koutů Himálaje, které snad diváka chytí za srdce a rozpálí ho touhou ty hory spatřit na vlastní oči.

===
KOLEM SVĚTA ONLINE - cyklus cestovatelských přednášek
Pořádá a uvádí Karel Wolf, info@kolemsveta.cz
Promítá Zdeněk Thoma

===

Pokud vás online přednášky těší, zde je permanentka na celý měsíc: https://www.smsticket.cz/vstupenky/27928-kolem-sveta-online-duben

===

MÍSTO KONÁNÍ:
> odkaz na živé vysílání dostanete emailem vždy 15 minut před projekcí
> pokud nestihnete živé vysílání, zašleme vám do 24 hodin odkaz na záznam
> promítáme prostřednictvím Zoomu (www.zoom.us)
> připojte se raději dříve, ponechte vypnutý mikrofon a kameru, aby nebyla rušena přednáška. Dotazy je možné klást online prostřednictvím „chatu“