Předprodej byl ukončen

Ondřej Fencl & Hromosvod
KONCERT / Hudba – Blues, Folk / Country, Jazz, Klasika, Worldmusic

Ondřej Fencl & Hromosvod

neděle 10.4.2022 od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

Ondřej Fencl a Hromosvod

Autorská tvorba čtyřicetiletého Ondřeje Fencla, kterého znáte též od 5P Luboše Pospíšila, z nedávné sestavy Marsyas, ze Schodiště nebo z tria s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým. Oproti původnímu folk-rocku hraje nyní Hromosvod barevněji, více pro písničku, méně na odiv. Zpěváka, klávesistu a kytaristu Fencla doprovází elitní čeští sidemani - na elektrickou kytaru Vojtěch Jindra (m.j. Bran), housle Hana K. Vyšínská (m.j. Inflagranti), baskytaru Jaryn Janek (m.j. K. Střihavka, Krucipüsk) a bubenický matador Tomáš Marek (Lucie, Kollerband).
Neufňukané texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika - to je Hromosvod v roce 2022.


 

Skupina má za sebou kolem 600 koncertů, pět oficiálních alb, příležitostně vystupuje v lehce obměněné sestavě jako doprovodná kapela Vladimíra Merty. Jako předskokany si Hromosvod vybrali V. Mišík, L. Dusilová, M. Hrůza, Jablkoň, Nerez či Druhá tráva.

Na předposledním albu Divoký ticho Žižkova (2015) zvukově ošetřeném protřelým mágem Borisem Carloffem hostují mimo jiné Kamil Střihavka nebo Petr Janda.V létě 2020 vychází zatím nejdospělejší deska Na kraji nebe, nadšeně přijatá hudební kritikou.

Hromosvod byl založen na podzim 1994 jako dětská skupina Ondřeje Fencla, který je dodnes její vůdčí osobností. Prvních deset roků existence lze s trochou nadsázky nazvat dětskou hrou na muziku, debutové oficiální CD 17 lízátek vyšlo v roce 2004. V propagačních materiálech vydavatele Indies Records se psalo o „velké naději českého folk-rocku“, desku za účasti dvou stovek přihlížejících pokřtil v pražském Rock Café zpěvák Pavel Bobek.

V květnu 2006 vyslal Hromosvod do světa své druhé oficiální album s názvem Svitavy, kapela se objevuje v programech největších českých festivalů (Sázavafest, Vinohradské vinobraní, Trutnov, Benátská noc…). V září 2010 křtí Vladimír Mišík před vyprodanou Malostranskou besedou další album Zimní čas. Po boku jeho Etc a také se spřátelenou Jablkoní odjede pak Hromosvod dvě turné; klip Tanečnice shlédlo na youtube 35.000 lidí.

V roce 2012 začala koncertní spolupráce Hromosvodu s bardem Mertou, v roce 2015 křtí Radim Hladík a Michal Prokop CD Divoký ticho Žižkova.

 

Vystupující

Ondřej Fencl (CZ) – web

Další akce pořadatele

Stinka - klavírní koncert - 26. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Poetry Jam: Bohdan Bláhovec, Čtvrt na smrt a hosté - 18. června od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Ty syčáci, Už jsme doma (open air) - 27. června od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Hm... (open air) - 26. června od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Mutanti hledaj východisko (open air) - 25. června od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Lament, Luba - 20. června od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

UNIfest 2024: November 2nd, Kalle, sinks, James Harries aj. - 14. září od 15:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Kulturní ozdravovna Jana Buriana - 21. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Pořadatel

Kaštan - Scéna Unijazzu