Krausberry, Traffic Jam / Golden_eye.hb
HUDBA Rock

Krausberry, Traffic Jam / Golden_eye.hb

pátek 11. listopadu od 20:00
Klub OKO, Havlíčkův Brod
Vstupenka do mobilu
Cena 400

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 11. listopadu

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

Více informací

KRAUSBERRY (www.krausberry.cz)

„Enfant terrible českého blues a zpívající bubeník“ Martin Kraus si svoji první opravdovou zkušenost s hraním v kapele odbyl v hanspaulské legendě Bluesberry. Jeho křičené „hitíky“ „Párek v těstíčku“, „Rekreace s ROH“ nebo „Nové wawky“ se staly vděčným zpestřením všech koncertů kapely. Kraus při interpretaci písniček připomínal spíše ze řetězu puštěného divokého démona.“ (Internetová encyklopedie rocku Bigbít)

V roce 1985 Martin Kraus nedobrovolně odchází z kapely Bluesberry a tak trochu na truc zakládá Krausberry („Byla to v podstatě truc-parta, vždyť nás Introvič vyhodil celou kapelu.“). O rok později se Krausberry objevují na havlíčkobrodském „Ostrově“ v soutěžní přehlídce kapel Rocková Vysočina. Po profesionalizaci na jaře 1987 Krausberry nahrávají u Pantonu svoje první „épéčko“. Skladby „vycházejí z moderního bělošského blues s prvky tvrdého rocku s dominujícím shoutingem Martina Krause. Důležitou složkou jejich tvorby jsou humorné a ironické texty.“ (Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby).

Koncertní projev kapely stojí na rtuťovitém Krausovi, jemuž se pro jeho neustálý pohyb na pódiu říká „český Mick Jagger“. „Jeho skvělý, v minulosti mnoha hospodami testovaný, vyřvaný vokál skvěle doplňuje svojí „pološílenou“ mimikou obličeje a pódiovou gymnastikou přesně jako frontman „stounů“ (Encyklopedie Bigbítu). Své kvality nám v havlíčkobrodském klubu předvedl před třemi lety.

Krausberry mají na kontě šest studiových alb. První elpíčko natáčejí v roce sametové revoluce. Album nazvané jednoduše „Krausberry“ obsahuje zásadní hity jako Ohníčky nebo Náš dům. Kapela stačí o dva roky později ještě nahrát CD „#### stačí drahoušku“ a poté si dává pětiletou pauzu. Po obnovení kapely Krausberry nahrávají „Na větvi“ (1996), „Šiksa a gádžo“ (1998), „Na hrad!“ (2002) a „Nálada“ (2007). Před dvěma lety, v květnu 2014 je diskografie kapely doplněna o záznam živého vystoupení. Počin „Živě v Malostranské besedě“ nám na dvou discích servíruje celkem čtyřiadvacet skladeb, z nichž většinu důkladně prověřil čas a jsou skutečnými hity – Starý časy, Na hrad, Horoskop, Do nebe, Emil.

TRAFFIC JAM (www.stockfest.cz/traffic-jam)

Havlíčkobrodská blues rocková kapela, založená v časných ranních hodinách jednoho podzimního dne roku 1998 v brodském baru U Ficka Jaroslavem Bořilem (Boříkem) a Pavlem Doležalem (v současné době kytarista JazzJoint).

Původně čistě bluesová kapela má dnes v repertoáru asi 40 skladeb, které si kapela sama aranžuje. Vedle bluesových standardů tak v repertoáru najdeme instrumentální skladby s bluesovými, rockovými, jazzovými či rock´n´rollovými prvky. Zastoupeny jsou skladby od B.B.Kinga, Willie Dixona, Erica Claptona, Led Zepellin či řady dalších vzorů. Najdeme i čistě jazzové skladby jako Faminco či Bolero od Maurice Ravela.

Současné složení kapely:  Jaroslav Bořil (baskytara, zpěv) – Robert Frei (kytara) – Jiří Libra (bicí) – Jaroslav Prachař (klávesy) – Eva Nováková (zpěv)

Line up:

20:00  KRAUSBERRY

22:30  TRAFFIC JAM