Předprodej byl ukončen

D.S. Náplavka, Lysá n/L: Krásné obrázky z Hrozného života
DIVADLO

D.S. Náplavka, Lysá n/L: Krásné obrázky z Hrozného života

sobota 14. května od 19:30
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

KOMEDIE Z KLÍNOPISNÉ TABULKY
Divadelní spolek Náplavka Lysá nad Labem rozehrává obrázky ze života světového orientalisty Bedřicha Hrozného!
Původní divadelní komedie s živou kapelou.

Inscenace Krásné obrázky z Hrozného života, na jejímž základě vznikla i třídílná televizní minisérie doku-komedií. Divadelní vyprávění se ale od příběhu „pro kameru“ v mnohém liší. Nečekejte historickou přednášku! Jevištní Krásné obrázky z Hrozného života jsou klasickou variací našeho souboru. Hledáme humor a nadsázku v běžných životních situacích, hrajeme komické lidské charaktery, které se během staletí nemění. Jeden zdánlivě obyčejný lidský a vědecký příběh inscenujeme pro současné publikum s důrazem na pohyb, rytmus a v doprovodu živě hrající kapely.

„Bedřich“ a jeho tabulky ožívají ve scénáři Huga Charváta, výtvarném pojetí Hany a Mikuláše Kavanových, hudební aranži Víta Andršta a režii Jana Burdy. Na jevištní pohyb dohlédla Vendula Burger (Budilova divadelní škola).

Účinkují: Daniela Smutná, Zuzana Burdová, Zuzana Faldusová, Petra Tesařová, Jan Rieger, Jan Carva, Hugo Charvát a Jan Burda.

Na violoncello hraje Jiří Krupička, příčnou flétnu Lada Zumrová, klavír Jana Erbenová a další dechové nástroje Vít Andršt. Na vše si posvítí Jakub Smutný za pultem techniky a Věra Greifová jako produkční.

Upozornění pro p. t. publikum: Během představní je povoleno jíst chléb a pít vodu!

Datum lokální premiéry: 6. listopad 2021

Více informací

* D.S. Náplavka, stránky souboru