Předprodej byl ukončen

Chemické divadlo: Kabaret Chemická Venuše Vol. I. – Zrození Venuše - premiéra
DIVADLO

Chemické divadlo: Kabaret Chemická Venuše Vol. I. – Zrození Venuše - premiéra

čtvrtek 9.10.2014 od 19:00
Venuše ve Švehlovce, Praha

Chemický kabaret – destilát - kondenzát s poezií, skeči, zpěvy a tanci, připravený pouze pomocí původních a přísně tajných receptur. První uvedení kabaretního cyklu a také vůbec první akce nově vzniklého Chemického divadla v prostoru Venuše ve Švehlovce, za účasti jeho krystalizačního jádra, hostů i přátel.


Hudba: Filip Míšek a Dana Marková, scéna a zvláštní efekty: Jana Hauskrechtová, koncept a režie: Vojtěch Bárta a kol.


Hrají: Šimon Krupa, Dana Marková, Julie Goetzová, Jindřiška Křivánková, Jana Kozubková a další


Chemické divadlo vzniklo na základě dlouhodobé spolupráce Vojtěcha Bárty a Jany Hauskrechtové, díky níž vznikla řada imaginativních scénických tvarů, často inspirovaných osudy a dílem význačných zjevů moderní poezie, mj. Daniila Charmse, Stanislawa Ignacy Witkiewicze, Karla Hynka Máchy, Jana Zábrany, Georga Trakla a dalších. Tvůrci se vždy věnovali souvislostem mezi životem a dílem osobností, které vydaly svědectví nejen o své době, ale i o nejvnitřnějších zákonech lidské existence.


Na uměleckém směřování Chemického divadla se dále podílejí i Dana Marková a Šimon Krupa. Chemické divadlo usiluje o hledání nových forem divadla poezie. Poezie vyrůstá z napětí mezi více rovinami skutečnosti a umožňuje i jinak obtížný pohyb bludišti podvědomí a snů. Obnažuje základní substance života, jde na dřeň, kromě osudů jednotlivce má vždy i hluboký vztah k osudům lidského společenství, kultury, civilizace.