Jers Duo
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Jers Duo

sobota 13. srpna od 18:00
Kostel sv. Jakuba, Církvice
Vstupenka do mobilu
Cena 150 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

do konce předprodeje dva dny

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

JERS DUO


JAROSLAV PELIKÁN – flétna
JAROSLAV NOVÁK – kytara

Pořadatel: Dvořákův festival

Program:
G. Ph. Telemann - Sonáta C-dur
F. Benda - Sonáta F-dur
W. A. Mozart - Andante C-dur
A. Dvořák - Sonatina op.100 (transkripce Jers-duo
z originálu pro housle a klavír)
G. Faure - Fantaisie op.79
M. Ravel - Habanera
J. Pelikán - Agua e Vinho - variace na téma braz.
skladatele E. Ghismontiho
J. Novák - Suita (Sváteční slzy, Píseň a Váhavá dívka)

Více informací

Jaroslav Novák /1968 Praha/ kytarista, zpěvák, skladatel a pedagog. V dětství studoval hru na violoncello a od 13-ti let se věnuje hře na kytaru a kompozici. Vystudoval gymnázium J. Keplera a Konzervatoř v Praze, obor kytara a skladba. Studia na konzervatoři zakončil v roce 1995 „Koncertem pro kytaru a rockový orchestr“. V roce 1984 zakládá spolu s flétnistou J. Pelikánem „Jers-duo“, soubor zaměřený na interpretaci klasické i vlastní tvorby, který v roce 1993 vydává autorské CD „Mlčenlivé příběhy“ a roku 1996 se stává laureátem soutěže Mladá Praha. Příležitostně se věnuje studiové a koncertní spolupráci nejen s předními českými symfonickými orchestry, ale i skupinami a soubory jiných hudebních žánrů. Od roku 1998 vyučuje na Pražské konzervatoři. Pro kytaru zkomponoval celou řadu kompozic (koncerty, sonáty, suity, etudy), je autorem 70-timinutové rockové „Symphony in E“, zhudebňuje moderní českou poezii (cca 250 písní). Příležitostně píše hudbu pro divadlo, TV a film. Od roku 2009 vystupuje s vlastním autorským programem, shrnujícím jak jeho kytarovou, tak písňovou tvorbu.

Jaroslav Pelikán /1970 Praha/ flétnista, skladatel. Od dětství byl členem Kühnova dětského sboru, kde získal především vztah k hudbě. Studoval na pražské konzervatoři flétnu (prof. J.Riedlbauch) a skladbu (prof. J.Feld). Pokračoval na HAMU flétnu (prof. F.Čech a prof. J. Válek) a skladbu (prof. V. Riedlbauch a prof. J. Filas). V letech 1992-93 působil v Brazílii. Od roku 1996 je 1. flétnistou orchestru ND. Jako sólista vystupuje s řadou orchestrů (orchestr ND, PKF, Východočeská filharmonie Pardubice, Talichův komorní orchestr, Severočeská filharmonie Teplice, KSO, Orquestra da camera do Pará aj.).

Jako sólista vystoupil i v zahraničí (Japonsko, Brazílie, Německo, Maďarsko, Francie, Itálie aj.). S kytaristou J. Novákem je členem Jers-dua, s nímž vydal CD Mlčenlivé příběhy. V loňském roce byl pozván jako profesor na mistrovské kurzy pořádané federální univerzitou v Brazílii. Jako skladatel se věnuje především instrumentální hudbě. Můžeme jmenovat např. koncerty pro hoboj (provedený mimo jiné v Tokyu za přítomnosti japonské princezny), flétnu, kytaru a fagot (objednaný pro soutěž Pražského jara 2002),Dechový kvintet, Stabat Mater, Symfonie B dur, Betlémská mše aj. Pro hobojovou soutěž Pražského jara zkomponoval Sonatinu. V současné době hraje na dřevěnou flétnu značky A. Braun.