Noc legend - Flamengo Reunion Sesion a Kybaru
HUDBA Rock

Noc legend - Flamengo Reunion Sesion a Kybaru

pátek 28. října od 20:00
Kulturní dům, Konstantinovy Lázně
Vstupenka do mobilu
Cena 399 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 28. října
do zdražení 35 dní

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Nečekaný návrat na tuzemská pódia hlásí jedna z našich nevětších rockových legend skupina FLAMENGO. Českým fanouškům ji není třeba dlouze představovat, vždyť kdo by neznal, tak zásadní album jako bylo Kuře v hodinkách (1972).

Kapela vznikla v roce 1966 a prošla několika žánrovými i personálními proměnami. Současná sestava nesoucí název FLAMENGO reunion session se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), kteří oba pamatují zlatou éru Flamenga. Doplní je Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a stálý host Vladimír Boryš Secký (saxofon a flétna). 

FLAMENGO reunion session navazuje na období let 1970– 1971, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta. Program nesoucí název Stále dál… se bude opírat právě o pecky, které Flamengo v tuto dobu hrálo. Samozřejmě kapela nezapomene ani na ‚Kuře‘ ze kterého zazní kultovní píseň Stále dál korespondující s názvem celého programu. V něm se příznivci starého bigbítu mohou těšit na pecky jako Too Much Love is Bad Thing, Já a dým, Každou chvíli či Týden v elektrickém městě a chybět nebudou ani kultovní covery, které Flamengo v daném období hrálo. Jde například o Evil Woman nebo Oye Como Va. FLAMENGO reunion session tak návštěvníkům vystoupení slibuje jedinečný, autentický a hlavně originální zážitek legendárního FLAMENGA s jeho původními členy a původním repertoárem.

 

KYBABU

V roce 2010  vyšla Olinu Nejezchlebovi autorská deska Noční lov, kterou  natočil s Norbi Kovácsem a řekli jsme si, že by byla škoda si ty nové písničky občas nezahrát na koncertě.

Oslovili proto ještě vydavatele desky a výborného hudebníka Šimona Kotka a založili kapelu Kybabu. Po nacvičení repertoáru  začali příležitostně koncertovat.

Po nějaké době Šimon Kotek z důvodu pracovní vytíženosti kapelu opustil a Olin s Norbim se dohodli, že skupinu nechají nějakou dobu spát. Poté, co vyšla jim  v roce 2017 nová deska  Nečekaná návštěva, přišel i nápad na obnovení kapely.

K jejich velké radosti přijali nabídku ke spolupráci  bývalí kolegové ze skupiny Etc... Pavel Skála, Jirka Zelenka a Vláďa Pavlíček.

Spolu s Norbi Kovácsem nazkoušeli nový repertoár, který je většinou tvořen písničkami z Olinovo dvou výše zmíněných desek. V budoucnu nejsou vyloučena další repertoárová překvapení. A co je to vlastně KyBaBu? Původně to byla zkratka pro kytaru, basu a buben, dnes je nástrojové obsazení mnohem pestřejší, ale rozhodli jsme se, že původní název už kapele ponecháme.

Současné obsazení:
Olin Nejezchleba - cello, baskytara, zpěv
Norbi Kovács - kytary, zpěv
Pavel Skála - kytary, zpěv
Vladimír Pavlíček - housle, akordeon, whistle
Jiří Zelenka - bicí nástroje, zpěv