Muzika pro Karolínku - COP
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Muzika pro Karolínku - COP

středa 29. června od 19:00
Zámek Blansko, Blansko
Vstupenka do mobilu
od 150 bez dalších poplatků do 300 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

do konce předprodeje tři dny

Základní vstupenka

Pro všechny od 13 let a více

Základní cena 300 Kč Koupit

Poloviční vstupenka

Děti 6 - 12 let (děti mladší mají koncert zdarma)

Základní cena 150 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Festival Muzika pro Karolínku je dlouholetou kulturní akcí v Blansku. Jedná se o cyklus koncertů přes celé léto na nádvoří zámku v Blansku.

První koncert celého cyklu je bluegrassová kapela COP.

COP vznikl v roce 1978 a hned od počátku své existence slavil četné úspěchy. V roce 1980 vyhrál v té době nejprestižnější cenu PORTA a v roce 1981 si úspěch zopakoval. V letech 1982 – 1983 většina členů kapely emigrovala do USA a Kanady. Z celé sestavy zůstal pouze Míša Leicht, který má hlavní zásluhu na vzkříšení souboru. Do zlomového roku 1989 objíždí skupina COP bluegrassové přehlídky a koncerty. V roce 1991 přichází na svět první copácké album a do dnešního dne jich má na svém kontě již deset.

Skupina COP se díky svojí poularitě stala pravidelným hostem všech významných hudebních přehlídek v naší republice. Dnes si již prakticky nikdo nedokáže představit Zahradu (nejprestižnější festival folkové a country hudby), Portu (velmi známý festival s dlouhou tradicí), Jamboree (nejstarší bluegrassový festival v Evropě), Struny na ulici a další bez přítomnosti COPu.

COP je velmi populární i v zahraničí, o čemž svědčí pravidelné návštěvy Velké Británie, Slovenska, i dalších zemí zbytku světa. V roce 2002 COP získal „Anděla“ trofej České hudební akademie (obdoba Grammy) za oblast Folk & Country. Skupinou COP prošlo za dobu její existence řada skvělých hudebníků a výjimečných osobností.

Vystupující

Cop (CZ) – web

Více informací

Web festivalu: https://karolinka.ulitablansko.cz/