Přístav
HUDBA World music / Ethno / Folk

Přístav

středa 27. července od 19:00
Zámek Blansko, Blansko
Vstupenka do mobilu
Cena 150 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 27. července
do zdražení jeden den

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Hudební skupina Přístav z Brna patří ke stálým tvářím folkové scény. Věnuje se akustické muzice podpořené vícehlasým vokálem s výraznou sólovou kytarou Víti Buriánka, najazzlými klávesami Jitky Buriánkové, pregnantní doprovodnou kytarou Aleše Hrbka a tepavým elektrickým kontrabasem Kamila Mazálka.

Více informací

Diváckou úspěšnost dokazuje kapela hraním na prestižních folkových festivalech a účinkováním v rádiích a televizi. Zkušenosti Přístavu podtrhují vydařená koncertní spojení s hvězdami folkové scény – Pavlem Žalmanem Lohonkou, Romanem Horkým nebo Věrou Martinovou. Přístav je držitelem mnoha ocenění v oblasti folkové a trampské muziky, například Porty, celkem 9x včetně jedné slovenské.

V roce 2001 vyšlo debutové album s názvem Prašná cesta (Good day records), druhé CD s názvem Papírový drak v roce 2008 (Agentura Poutníci). Mezitím vyšly písně Přístavu na nejedné trampské či folkové kompilaci Svoji zatím poslední studiovou desku s názvem PřiHrátky vydala kapela v červnu 2017.

V současné době je v přípravě další deska "V peřejích", která by mohla vyjít v polovině roku 2022 a koncert by mohl být jejím uvedením do života.