Předprodej byl ukončen

Podvečery s hudbou - Duo Mareli
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika

Podvečery s hudbou - Duo Mareli

čtvrtek 1.12.2022 od 18:00
Kulturní dům - Městský klub, Šternberk

O akci

Podvečery s hudbou - Duo Mareli

Eliška a Martin se potkali na Konzervatoři v Plzni a od roku 2016 tvoří nejen kytarové duo, ale také partnerský pár. Odehráli několik koncertů po celé České republice a nyní působí pod vedením Anny Hronové na Akademii múzických umění v Praze. Zúčastnili se nejen sólově, ale také jako duo několika mistrovských kurzů (např. Thomas Offermann, Pavel Steidl). Hraní je pro ně radost, která se skrze tóny dostane ke každému z posluchačů.

Eliška Dedková studuje na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Anny Hronové a Petra Saidla. Věnuje se také pedagogické činnosti a v současnosti působí na Základní umělecké škole Ilji Hurníka v Praze a na Konzervatoři v Teplicích. Zúčastnila se několika mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů. Mezi nejvýznamnější patří 1. místo na mezinárodní soutěži Bremen Guitar Art v Německu, 2. místo v italské Gorizii na mezinárodní soutěži Enrico Marcatali nebo 1. místo na mezinárodní kytarové soutěži Ivana Ballu na Slovensku.

Martin Cába v současné době studuje doktorské studium na Akademii múzických uměni v Praze. Působí jako pedagog hry na kytaru na Konzervatoři Jana Deyla a na Mezinárodní Konzervatoři v Praze. Dále vyučuje na Základní umělecké škole Jižní město v Praze. Zúčastnil se několika soutěží, mezi které patří například 4. místo na mezinárodní soutěži v Budapešti v Maďarsku, 2. místo na mezinárodní soutěži Guitartalent v Brně nebo 1. místo a Grand Prix na mezinárodní soutěži v Bratislavě na Slovensku.

Pořadatel

Městská kulturní zařízení Šternberk

www.mkzsternberk.cz