Podvečery s hudbou - Duo Mareli
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Podvečery s hudbou - Duo Mareli

čtvrtek 1. prosince od 18:00
Kulturní dům, Šternberk
Vstupenka do mobilu
Cena 120 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 1. prosince

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Podvečery s hudbou - Duo Mareli

Eliška a Martin se potkali na Konzervatoři v Plzni a od roku 2016 tvoří nejen kytarové duo, ale také partnerský pár. Odehráli několik koncertů po celé České republice a nyní působí pod vedením Anny Hronové na Akademii múzických umění v Praze. Zúčastnili se nejen sólově, ale také jako duo několika mistrovských kurzů (např. Thomas Offermann, Pavel Steidl). Hraní je pro ně radost, která se skrze tóny dostane ke každému z posluchačů.

Eliška Dedková studuje na Akademii múzických umění v Praze ve třídě Anny Hronové a Petra Saidla. Věnuje se také pedagogické činnosti a v současnosti působí na Základní umělecké škole Ilji Hurníka v Praze a na Konzervatoři v Teplicích. Zúčastnila se několika mezinárodních soutěží a mistrovských kurzů. Mezi nejvýznamnější patří 1. místo na mezinárodní soutěži Bremen Guitar Art v Německu, 2. místo v italské Gorizii na mezinárodní soutěži Enrico Marcatali nebo 1. místo na mezinárodní kytarové soutěži Ivana Ballu na Slovensku.

Martin Cába v současné době studuje doktorské studium na Akademii múzických uměni v Praze. Působí jako pedagog hry na kytaru na Konzervatoři Jana Deyla a na Mezinárodní Konzervatoři v Praze. Dále vyučuje na Základní umělecké škole Jižní město v Praze. Zúčastnil se několika soutěží, mezi které patří například 4. místo na mezinárodní soutěži v Budapešti v Maďarsku, 2. místo na mezinárodní soutěži Guitartalent v Brně nebo 1. místo a Grand Prix na mezinárodní soutěži v Bratislavě na Slovensku.