Muzika pro Karolínku - Klíč 40 let
HUDBA World music / Ethno / Folk

Muzika pro Karolínku - Klíč 40 let

středa 3. srpna od 19:00
Zámek Blansko, Blansko
Vstupenka do mobilu
od 150 bez dalších poplatků do 300 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 3. srpna

Základní vstupenka

Pro všechny od 13 let a více

Základní cena 300 Kč Koupit

Zlevněné vstupné

Děti 6 - 12 let (děti mladší mají koncert zdarma)

Základní cena 150 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Festival Muzika pro Karolínku je dlouholetou kulturní akcí v Blansku. Jedná se o cyklus koncertů přes celé léto na nádvoří zámku v Blansku.

 

V letošním roce uplynulo už celých 40 let od chvíle, kdy na jaře roku 1982 vznikla legendární folkově-renesanční skupina KLÍČ, která se už téměř od svého založení věnuje především renesančně znějící - velmi osobitě pojaté - autorské písňové tvorbě. V průběhu let se pak tato kapela propracovala mezi uznávanou a zcela nezaměnitelnou českou hudební špičku.

Silné melodie písní spojené s poetickými, výraznými a neotřele nadčasovými texty, to vše umocněno propracovaným nástrojovým i pěveckým aranžmá jednotlivých skladeb (podpořeným vysokou interpretační úrovní všech muzikantů), takový KLÍČ diváci i jeho příznivci už léta znají, mají rádi a obdivují. Hudebními odborníky je pak KLÍČ často označován za zakladatele žánru autorské historizující hudby – a díky tomu se během své existence tento soubor stal i výraznou inspirací pro spoustu dalších muzikantů a kapel.

Na jubilejních koncertech roku 2022 zazní jednak nejúspěšnější písně z dlouhé historie skupiny KLÍČ – ale samozřejmě nebude chybět ani nejnovější tvorba kapely z posledního alba vydaného v roce 2018. 

A pouze pro informaci ještě doplňujeme, že na výročních koncertech si diváci budou moci zakoupit všechna aktuální alba skupiny KLÍČ (včetně nejnovějšího CD „V čase zrání...“, nedávno vydaného vánočního „live“ DVD – a nové reedice dětského alba „Písničky z Breptánie“) – a současně budou v prodeji i obě sólová alba zpěvačky skupiny KLÍČ Pavly Marianové.

Obsazení skupiny KLÍČ (komornější pětičlenná sestava):
Jaroslav MARIAN  –  umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, perkuse
Pavla MARIANOVÁ  –  zpěv, krumhorny, zobcové flétny, dechový syntezátor, perkuse
Jitka KRUPIČKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, malý buben, perkuse
Jiří KRUPIČKA  –  zpěv, violoncello
Jan JANDA  –  zpěv, dvanáctistrunná a šestistrunná kytara

Vystupující

Klíč (CZ) – web