Vánoční koncert. Napříč žánry.
HUDBA World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika / Spirituální

Vánoční koncert. Napříč žánry.

neděle 25. prosince od 17:00
Kostel sv. Salvátora, Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 600 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 25. prosince

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Účinkuje:

Klárovo kvarteto a Bára Klárová (zpěv)

Pavel Hrda – I. housle, Tom Klár – II. housle,                                                            Jaroslav Vašíček – viola, Václav Fleissig - violoncello
Délka – cca 65 minut.
Kostel je vytápěn

 

PROGRAM: 

Tradiční české koledy - Nesem vám noviny, Veselé vánoční hody

Arcangelo CORELLI - Concerto Grosso – (Allegro, Pastorale)

Romuald BINGE - Alžbětínská serenáda

Antonio VIVALDI - Zima (Largo)

Johann PACHALBEL – Canon

Pietro MASCAGNI - Cavalleria Rusticana - Modlitba

Charles GOUNOD - Ave Maria

Jan Jakub RYBA - Pastorela

J. F. WADE - Adeste Fideles

Leonard COHEN - Halleluja

A. L. WEBBER  Jesus Christ Superstar - Co je na tom zlého

Irwing BERLIN - White Christmas

Arthur GLENN - Crying in the Chapel

Bob THIELE - What a wonderful Life

Haven GILLESPIE - Santa Claus is coming to Town

John MARKS - Rudolph the red noised Reindeer

Felix BERNARD - Winter Wonderland

Jaromír VOMÁČKA - Vánoce přicházejí

Tradiční české koledy - Půjdem spolu do Betléma, Aj hle naše chasa,

Slyšte pastuškové, Narodil se Kristus

Více informací

KLÁROVO KVARTETO

je komorní soubor členů orchestru ND v Praze, který vznikl v r.1988. Během své existence si kvarteto vybudovalo neobyčejně pestrý repertoár, kterým se odlišuje od jiných smyčcových kvartet. Vedle skladeb barokních, klasických a romantických autorů si posluchači přáli slyšet i hudbu salonní, operetní a filmové melodie, muzikály, evergreeny, swing, jazz, pop až po skladby Beatles.

 

Bára Klárová (zpěv)

https://www.baraklara.cz/

moderátorka a zpěvačka, která zpívá s radostí převážně jazzový a popový repertoár, solo nebo jako členka sboru. Na housle hraje také v orchestru nebo jako hostující sekundistka Klárova kvarteta.

Příjemný hlas s mnohaletou praxí hlasatelky a jako profesionální voiceover. Moderátorka s reprezentativním vystupováním, která je spolehlivá i vtipná v českém a anglickém jazyce. Autorka nápaditých textů, ať už jde o dětskou literaturu, televizní scénáře nebo reklamní copy. Originální zpěvačka a houslistka, která proplouvá žánry od klasiky přes jazz až po elektroniku. Všechny tyto části tvoří integrální mozaiku jménem Barbora Klárová.

.

Kostel sv. Salvátora

Salvátorská ulice - na rohu s Dušní ulic (u Pařížské), Praha 1

Stavbu kostela sv. Salvátora umožnilo vydání náboženského majestátu císaře Rudolfa II. ze dne 9. července 1609, kterým panovník uzákonil náboženskou svobodu v Čechách. Základní kámen byl položen v roce 1611 a kostel dostavěn o tři roky později. Stavebníky byli němečtí protestanti augšpurského vyznání. Majitelé a uživatelé kostela se poté v důsledku politických událostí několikrát měnili. Za josefínských reforem byl kostel i později zde vzniklý klášter mnichů paulánů zrušen a zřízena mincovna. Poté, co ukončila činnost, koupili v roce 1863 kostel sv. Salvátora čeští evangelíci a klášterní budovy v roce 1897 pražská obec. Trojlodní staroměstský kostel sv. Salvátora, stojící mezi ulicemi Salvátorskou, Dušní a Kostečnou byl rekonstruován pro bohoslužebné účely, vysvěcen a tomuto účelu slouží dodnes. Sídlí tde Farní sbor Českobratrské církve evangelické.

Je to největší pražský evangelický kostel zasvěcený Spasiteli (Salvator = Spasitel).

Objekt je vytápěný a má WC.

Při jihozápadním nároží kostela stojí 52,5 m vysoká věž. Je barokní, nejvyšší patro s velkými polokruhovými okny zdobí pilastry a prolamované římsy. Střecha je zakončena osmibokou cibulovitou bání, zakrytou lucernou a makovicí. Pokud se chcete dostat až na vrchol, musíte z předsíně kostela postupovat vlevo vzhůru schodištěm nedokončené severozápadní věže. Tam zbývá zdolat ještě tři strmá a dlouhá ramena dřevěného schodiště ke třem bohužel dnes již opuštěným stolicím pro zvony. Z tohoto prostoru výše do kopule vede již pouze trám se zapuštěnými kolíky jako stupni.