Předprodej byl ukončen

Petr Nikl & Ondřej Smeykal - Líheň
DIVADLO / KINO / PROJEKCE / KONCERT / VÝSTAVA / Představení / Film / Hudba – Elektronika, Folk / Country, Worldmusic / Umění – Design

Petr Nikl & Ondřej Smeykal - Líheň

čtvrtek 8. 9. 2022 od 20:30
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

Líheň je elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala v doprovodu promítaných obrazů mechanicko rozpíjivých, performera Petra Nikla.

Jedná se o kombinovaný večer, který vytváří hudebník Ondřej Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem.
S Petrem Niklem se věnují spoluúčinkování v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní ale nabízí veřejnosti soliterní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů nechává rozehrát na projekčním plátně neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev.

A tak, jak se projekce rozkomíhá pomocí originálních mechanismů, strojků, i Ondřej Smeykal doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuriticky i organicky. Tato dvojí hra - světla a zvuku - se navzájem doplňuje a obohacuje. Technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.

Promítací strojovna broukozvučná a stereofonní didgeridoo drátopletné...:
Petr Nikl - MECHANICKO ALCHYMICKÝ projekční rej
Ondřej Smeykal - AUDIOTVOR (didgeridoo a elektrodidgeridoo)
 

Další akce pořadatele

Přednáška Arch. Zdeňka Lukeše: Typologie Prahy VII. - 9. září od 18:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Upír Nosferatu (1922), hudba - M.Kyšperský a přátelé - 17. září od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Kolektivní Halucinace & Petr Linhart - 23. října od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Pořadatel

Kaštan - Scéna Unijazzu