Předprodej byl ukončen

Petr Nekoranec (zpěv) + Ahmed Hedar (klavírní doprovod)
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Petr Nekoranec (zpěv) + Ahmed Hedar (klavírní doprovod)

neděle 20. listopadu od 19:00
Malá scéna, Česká Třebová

O akci

Tenorista Petr Nekoranec, jedna z nejvýraznějších osobností mladé české pěvecké generace, je živou definicí pojmu „vycházející hvězda“. V letech 2018–2020 byl sólistou Státní opery Stuttgart. Od sezóny 2021/2022 je sólistou Opery Národního divadla v Praze. V roce 2017 se stal absolutním vítězem Mezinárodní soutěže Francesca Viñase v Barceloně, kde obdržel rovněž Cenu Plácida Dominga, roku 2021 získal 2. cenu ve Světové pěvecké soutěži Vincerò v Neapoli. Z domácích soutěží uveďme cenu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

Klavírista Stanislav Gallin je zakládajícím členem Orbis Tria, které se řadí mezi nejúspěšnější evropské soubory své generace. Jako sólista se představil s Petrohradskou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, PKF – Prague Philharmonia atd. Je vyhledávaným komorním i studiovým hráčem. Vystoupil na koncertech nejen v České republice a Rusku, ale i v dalších evropských zemích, USA, Asii a Africe. 

Na toto představení platí abonentní průkazky, zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji v Inf. centru městského muzea, či v kulturním centru a 1 hodinu před začátkem u pokladny.