W.A.Mozart - Requiem d moll
Friday 4.11.2022 At 19:00Kostel U Salvátora, Praha
Pre-sale is now over.
Majestátní Mozartovo Requiem zazní v listopadu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague
Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 4. listopadu 2022 v 19:00 v kostele U Salvátora v Praze jedno z velkolepých děl Wolfagnga Amadea Mozarta – Requiem d moll.
Bohemian Symphony Orchestra Prague a Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí světově známá sopranistka Noema Erba, sólistka milánské La Scaly altistka Nana Miriani, tenorista působící na světových operních scénách Paolo Lardizzone a hostující sólista Národního divadla - bas Daniel Klánský.
„Mozartovo Requiem, tedy zádušní mše, je jedno z jeho nejznámějších děl plné emocí," uvedl Martin Šanda.
Právě hudba Requiemu provází vrcholné scény životopisného filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který obdržel osm Oscarů, 13 nominací na Oscara a dalších 32 ocenění včetně čtyř Zlatých globů.
Mozart začal skládat Requiem na základě velkorysé zakázky od anonymního zadavatele. Byl však uprostřed práce přemožen infekční nemocí a zemřel 5. prosince 1791. Poslední části dokomponoval Mozartův žák Franz Xaver Süssmayr.
Vstupenky na Mozartovo Requiem v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague jsou v prodeji v ceně od 490,-Kč na smsticket.cz
Účinkující:
Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)
Bohemian Choir Prague
Noema Erba - soprán
Nana Miriani - alt
Paolo Lardizzone - tenot
Daniel Klánská - bas
Martin Šanda - dirigent
Místo konání:
Kostel U Salvátora
Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 - Staré Město
04.11.2022 od 19:00 hodin
Koncert malých géniů
21. July At 18:00
Koncert vítězů LŠBH
23. July At 20:00
Koncet při svíčkách II.
24. July At 21:00
Tour de Varhany
25. July At 0:00
BUS: Tour de Varhany
25. July At 0:00
Zvuková lázeň & aromaterapie v hammakách
15. November At 18:00