Od Krkonoš k Jadranu Jan E. Svatoš (Cestovatelé Kino Polná)
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Od Krkonoš k Jadranu Jan E. Svatoš (Cestovatelé Kino Polná)

úterý 18. října od 19:00
Kino Polná, Polná
Vstupenka do mobilu
Cena 130 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 18. října

Sezení

Základní cena 130 Kč

Přístavky vlevo

Základní cena 130 Kč

Přístavky vpravo

Základní cena 130 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Cestovatelský stand up režiséra dokumentárního filmu AŽ ZAŘVE LEV, nejen o cestách při jeho natáčení. Podzimní cyklus CESTOVATELÉ KINO POLNÁ.

---

Jan Eliáš Svatoš je držitelem prestižní ceny JADE KUNLUN Special Jury Award a Speciální ceny poroty na Włodzimierz Puchalski International Nature Film Festival (WFO Lodž, Polsko), kterými mezinárodní porota ocenila jeho dokument divoČINY. Je autorem více než 10 dokumentárních filmů, z nichž většina soutěžila na mezinárodních filmových festivalech. Bydlí a tvoří v Praze, rodák z Nového Města na Moravě, absolvent FAMU, FSV Univerzity Karlovy a FAMO v Písku. 

Jaký je příběh krále Přemysla II. Otakara a našeho prvního velkého cestovatele, poutníka Odorika z Pordenone, kterému se přezdívá český Marco Polo?
V této diashow se dozvíte nejen detaily z natáčení dokumentárního filmu AŽ ZAŘVE LEV (2022, Jan E. Svatoš), ale také řadu pozoruhodností o středověku. Je to sice doba vzdálená 700 let, ale i v ní posílaly upomínky za nezaplacené faktury, šířily fakenews nebo lidé vyrývaly do zdi první grafitti. Napovíme, co překvapivého Odorik našel na konci světa a co ho šokovalo v Tibetu. Dozvíte se, kdo mu ukradl jeho cestopis nebo proč se nedochovalo datum narození největšího přemyslovského krále.

KDO TO MÁ NA SVĚDOMÍ:

Akci organizuje spolek FAJRO z.s. www.fajro.cz

PRAKTICKÉ INFO:

Vstupné 130 Kč v předprodeji nebo 150 Kč na místě.

Změna vyhrazena.