Peter Lipa & BBC Borise Urbánka Pod Zeleným
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Peter Lipa & BBC Borise Urbánka Pod Zeleným

středa 5. října od 19:00
Pod Zeleným dubem, Bohumín
Vstupenka do mobilu
Cena 350

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

do konce předprodeje dva dny
do zdražení dva dny

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Peter Lipa je jednou z nejvýznamnějších osobností evropské jazzové scény, kterou snad ani není třeba českému publiku představovat.. Vytvořil osobitý vokální projev s důrazem na text. Jeho hudba vychází ze spojení jazzu a blues, inspirovaným zpěváky jako Jimmy Rushing, Ray Charles, Joe Cocker nebo Bobby McFerrin. Jako první zpěvák na Slovensku uplatňuje v jazzové hudbě slovenštinu.

BBC - kapelu založil počátkem devadesátých let pianista a skladatel Boris Urbánek. Kapelou prošlo mnoho hudebníků, především z Moravskoslezského regionu. BBC vystupili na mnoha jazzových festivalech a v jazzových klubech u nás i v zahraničí (Polsko, Německo, Francie, Gruzie). Hrají enegickou fusion music s prvky funku nebo latin. Repertoár tvoří především skladby Borise Urbánka.
Boris Urbánek - pianista, skladatel, producent a kapelník TUTU, člen kapel Rhythm Desperados, Agharta Gang, Vojtěch Dyk & B Side Band, lektor na Letní jazzové dílně v Karla Velebného ve Frýdlantu, autor muzikálů Mrazík, Romeo a Julie, Harpagon je lakomec?, autor hudby k filmům Báječná show a 7 dní hříchů. Ředitel festivalu Jazz Open Ostrava.
Michal Žáček - saxofon, flétna. Je dlouholetým členem TUTU, Rhythm Desperados, je stálým hostem Vojtěch Dyk & B Side Band, Richard Muller Band nebo kapely Vlasty Redla. Někdejší člen Peter Lipa Band a mnoha dalších. Na sklonku roku 2012 vydal své první sólové CD, nazvané Beautiful Day, které složil, produkoval a vydal Boris Urbánek-Paradise Music. Na realizaci alba se podíleli mj. americký bubeník Dave Weckl, zpěváci Tonya Graves (USA), Ashley Slater (Anglie) nebo Vojtěch Dyk.
Jan Tengler - saxofony, EWI. Povoláním farmaceut, je dlouholetým členem opavského Heimatu nebo Kofe in a také někdejší člen RH Group.
Vít Štaigl - mladý kytarista, student Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Člen BBC je od roku 2021.
Jenny Krompolc - baskytara. Dlouholetý souputník Borise Urbánka v kapelách Supernova, JORO nebo TUTU.
Kristýna Sibinská - jeden z největších talentů současnosti, vítěz mezinárodní soutěže Hit Like A Girl international drum contest 2019. Je studentem Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Členkou BBC je od roku 2020.

Vystupující

Peter Lipa (SK) – web