Koňe a prase & Johuš Matuš
HUDBA Rock / Pop / Elektronika

Koňe a prase & Johuš Matuš

středa 16. listopadu od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 220

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 16. listopadu

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Večer veselý, hravý, proti trudomyslnosti jak dělaný.

KOŇE a PRASE:
Kapela s původním názvem Koně a Prase vznikla na popud Martina a Viktora v roce 2013 za účelem hraní na vernisážích. V roce 2015 se do kapely připojila Lenka a kapela se začala formovat do dnešní podoby. Původní tvorbu charakterizovaly jednoduché písně s banjem, saxofonem, heligonkou a dětským klavírkem. S Lenkou si zkoušeli střídat různé nástroje, po 1,5 leté pauze se nástrojové
obsazení u každého z nich usadilo. Texty veselou formou odražejí každodenní situaci obyčejných lidí s důrazem na ekologii a kritiku společnosti. Kapela dlouho vystupovala převážně ve svém rodném měste Valmezu.
V roce 2018 si na festivalu Zubštejn času kapely všiml Petr Marek a Prokop Holoubek, kteří jim dali šanci ukázat se na několika vyprodaných koncertech v Česku a na Slovensku před jejich kapelou Midi Lidi. Díky tomu další rok kapelu oslovovali pořadatelé různých alternativních festivalů po celé ČR. Během posledních 5 let se vlastními silami snažili natočit album, toto snažení úspěšně pomohl dokončit David Schwager s Janem Borošem v Hadově studiu v horách na severu Moravy. Ještě než album vyšlo, nasadili singl Vysavač do hitparády Velká sedma na Radiu 1, kde se udržel celých 7 týdnů. Další rok trvalo, než deska Bramborové hity uzrála a na podzim roku 2020 konečně vyšla.

JOHUŠ MATUŠ:
Muzikantské duo-sólo ovlivněné ruralismem a existencialismem.
Srdce tvé je kůň s hendikepem.


Vstupné 220,- předprodej   a 250,- na místě

Vystupující

Koňe a Prase (CZ) – fb