Pavlína Jíšová s dcerou Adélou Bohadlo
HUDBA

Pavlína Jíšová s dcerou Adélou Bohadlo

úterý 17.1.2023 od 19:00
Alternativní klub Tyjátr, Svitavy
Vstupenka do mobilu
Cena 250

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 17.1.2023
do zdražení 106 dní

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Pavlína Jíšová se hudbě věnuje celý život. Výraznou jihočeskou osobností se stala především jako zpěvačka folkové hudby a příbuzných žánrů. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce.
Autorské písně, texty a hudbu představuje ve svých samostatných písničkářských recitálech v doprovodu akustické kytary nebo v dámském triu Pavlína Jíšová & Bababand.
Vystudovala češtinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a už během studií si díky svému nezaměnitelnému hlasu vydobyla na hudební scéně pevné místo.
Mnoho let se kromě aktivní koncertní činnosti věnovala prezentaci české folkové hudby v Českém rozhlase České Budějovice v pravidelných hudebních relacích "Folková jíška Pavlíny Jíšové" a „Písničkové rozhovory“.

www.jisova.cz


Adéla Bohadlo (Jonášová) se narodila 29.12.1990 v Českých Budějovicích do hudební rodiny. Své první písně složila ve 13 letech. Profesionálně začala vystupovat v roce 2009 jako spoluhráčka v kapele své maminky – Pavlína Jíšová a přátelé, kde dostávala prostor i pro své písně. V roce 2015 vydala první EP s názvem Teď a tady, které vzniklo ve studiu Dalibora Cidlinského. Následoval první oficiální videoklip Dejvice. O rok později vyšlo CD Dobrodruh, po kterém vznikly klipy Salsa a České Budějovice. V roce 2018 se Adéla vydala na sólovou dráhu a začala vystupovat samostatně jako písničkářka. Za další dva roky se její hudební dráha propojila s hudebníkem Oldřichem Bohadlo (Adély manžel) a společně vystupují pod názvem Bohadlo Company.

www.bohadlo.cz