Předprodej byl ukončen

Pavlína Jíšová s dcerou Adélou Bohadlo
HUDBA

Pavlína Jíšová s dcerou Adélou Bohadlo

úterý 17. ledna od 19:00
Alternativní klub Tyjátr, Svitavy

O akci

Pavlína Jíšová se hudbě věnuje celý život. Výraznou jihočeskou osobností se stala především jako zpěvačka folkové hudby a příbuzných žánrů. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce.
Autorské písně, texty a hudbu představuje ve svých samostatných písničkářských recitálech v doprovodu akustické kytary nebo v dámském triu Pavlína Jíšová & Bababand.
Vystudovala češtinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a už během studií si díky svému nezaměnitelnému hlasu vydobyla na hudební scéně pevné místo.
Mnoho let se kromě aktivní koncertní činnosti věnovala prezentaci české folkové hudby v Českém rozhlase České Budějovice v pravidelných hudebních relacích "Folková jíška Pavlíny Jíšové" a „Písničkové rozhovory“.

www.jisova.cz


Adéla Bohadlo (Jonášová) se narodila 29.12.1990 v Českých Budějovicích do hudební rodiny. Své první písně složila ve 13 letech. Profesionálně začala vystupovat v roce 2009 jako spoluhráčka v kapele své maminky – Pavlína Jíšová a přátelé, kde dostávala prostor i pro své písně. V roce 2015 vydala první EP s názvem Teď a tady, které vzniklo ve studiu Dalibora Cidlinského. Následoval první oficiální videoklip Dejvice. O rok později vyšlo CD Dobrodruh, po kterém vznikly klipy Salsa a České Budějovice. V roce 2018 se Adéla vydala na sólovou dráhu a začala vystupovat samostatně jako písničkářka. Za další dva roky se její hudební dráha propojila s hudebníkem Oldřichem Bohadlo (Adély manžel) a společně vystupují pod názvem Bohadlo Company.

www.bohadlo.cz

 

Pořadatel

Středisko kulturních služeb města Svitavy

www.kultura-svitavy.cz