Světové hvězdy operního nebe: Nana Miriani, Paolo Lardizzone
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Světové hvězdy operního nebe: Nana Miriani, Paolo Lardizzone

sobota 5. listopadu od 17:00
Kaiserštejnský palác, Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 590 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

předprodej končí 5. listopadu

Základní vstupenka

Základní cena 590 Kč Koupit
senioři 65+ 490 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem, PayPalem nebo Apple Pay

O akci

Exkluzivní podvečer v překrásném koncertním sále Emy Destinnové v Kaiserštejnském paláci se špičkovými umělci.
Na programu zazní: slavná Mattinata, Musica Proibita a nejkrásnější operní árie a dueta.

Účinkující:

Sopranistka Nana Miriani, sólistka milánské La Scaly a dalších světových operních scén, která je dobře známa i v České republice. V Praze zpívala ve Státní opeře a v Národním divadle, publikum ji zná i z Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, na Slovensku ve Slovenském národním divadle v Bratislavě a ve Státní opeře Banská Bystrica.

Italský tenor Paolo Lardizzone, který nemá v Čechách konkurenci a na světových scénách sklízí potlesk vestoje. Paolo Lardizzone miluje své publikum po celém světě, v České republice pravidelně účinkuje v divadlech v Plzni, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Liberci, Praze a Ostravě. Na Slovensku pravidelně hostuje ve Státní opeře v Bánské Bystrici, publikum ho mělo možnost
ocenit i v opeře v Bratislavě. Od roku 2013 získává uznání kritiků po celém světě a byl také definován jako:"… mladý José Carreras".Za vystoupení v roli Edgara v opeře Edgar od Pucciniho získal nominaci na nejprestižnější výroční cenu České republiky za nejlepšího operního zpěváka: Cenu Thálie 2015.

Host: Noema Erba je česká operní pěvkyně působící převážně v zahraničí. Představila se publiku jako sólistka například v Teatro Verdi v Pise v Itálii,
působila v různých operních projektech po celém světě například v Grazu v Rakousku. V poslední době vystupuje stále častěji také v Praze např. v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Klimenta, v Obecním domě.

Klavírní doprovod: Daniel Štulpa.

Program:

1. L. Magiera - Leoncavallo - Mattinata 2. S. Gastaldon - Musica Proibita 3. G. Verdi - Rigoletto - "La donna è mobile" 4. G. Verdi - La Traviata - "Libiamo ne' lieti calici" 5. A. Ponchielli - La Gioconda - "Suicidio" 6. G. Puccini - Gianni Schicchi - "O mio babbino caro" 7. G. Puccini - Tosca - Love Duet 8. G. Puccini - La Bohème - "O Soave Fanciulla" 9. Ch. Gounod - Sapho - "O ma lyre immortelle" 10. A. Dvořák - Rusalka - "Měsíčku na nebi hlubokém" 11. G. Puccini - Turandot - "Nessun Dorma" 12. P. Mascagni - Cavalleria Rusticana - "Tu qui, Santuzza"

 

Více informací

Welcome drink v ceně vstupenky.

Sólisté:

Nana Miriani, soprán, sólistka milánské La Scaly Narodila se v Tbilisi (Gruzie), kde vystudovala zpěv na Hudební akademii. Ve studiu pokračovala na Accademia Chigiana v Sieně (1995/96), na Arturo Toscanini Accademia di Canto v Parmě (1997) pod vedením tenoristy Carla Bergonziho, a poté ve Verdi Opera Studio (při Fondazione Verdi Festival) v Teatro Regio di Parma pod vedením sopranistky Renaty Scotto (2000/2001). Debutovala v roce 1998 v Bussetu v roli Abigaille ve Verdiho opeře Nabucco. V řadě italských měst se představila jako Giordanova Fedora, Santuzza v Mascagniho Sedláku kavalírovi, Pucciniho Tosca, Amélie ve Verdiho Maškarním plese (zpívala ji mj. také v Teatro Regio di Parma v roce 2001 pod taktovkou Valerije Gergieva), Verdiho Lady Macbeth, Aida a Leonora v Trubadúrovi ad. Jako Tosca se představila mj. i v milánské La Scale v inscenaci režiséra Luky Ronconiho za řízení Lorina Maazela. Hostuje rovněž ve Francii, Polsku, Německu, České a Slovenské republice. Debutovala ve Státní opeře Praha v roli Abigaille. Hostuje v Národním divadle v Praze (Santuzza) a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě (Abigaille, Fedora a Kostelnička v Janáčkově Její pastorkyni). 

https://www.nanamiriani.com/

Paolo Lardizzone, italský tenor Rodák z italského Militella začal studovat zpěv pod vedením Maestra Giacoma Rocchettiho a později u Maestra Nazzarena Antinoriho v Accademii Beniamino Gigli v Recanati. Žije ve městě Camerino di Macerata. Svůj debut uskutečnil v roce 2007 rolí Manrica ve Verdiho Trubadúrovi na milánském Festivalu Castello Sforzesco. V roce 2008 se s velkým úspěchem poprvé zhostil role Vévody z Mantovy ve Verdiho Rigolettovi, pod taktovkou Maestra P. Gelminiho. Zpívá úlohu Ghina v Doninzettiho opeře Pia de Tolomei, Macduffa v opeře Macbeth Giuseppe Verdiho a rytíře Des Grieuxe v Manon Lescaut Giacoma Pucciniho pod taktovkou Maestra E. de Filippis, Maria Cavardossiho v Pucciniho Tosce, Turiddu v Sedláku kavalírovi od P. Mascagniho, s režisérem Maestrem L. de Marchim, Dona José v Carmen pod taktovkou Maestra A. Benigniho. V letech 2010/2011 v úloze Alfreda ve Verdiho Traviatě, Kalafa v opeře Turandot Giacoma Pucciniho. V sezóně 2013/2014 zpívá Alfreda ve Verdiho Traviatě na Mezinárodním festivalu v Pekingu, Vévodu z Mantovy v Rigolettovi v Boloni a Parmě, Cavardossiho v Tosce ve Spoletu, Manrica v opeře Trubadúr v Trentu, účastní se opery Rigoletto jako Vévoda z Mantovy v rámci worldvision pod taktovkou Maestra Zubina Mehty. V roce 2014 na scéně Operního divadla in chorvatském Splitu zpíval roli Fausta v opeře Mefistofele Arriga Boita, pod taktovkou Maestra Niksa Bareza. V říjnu 2014 vystupoval v úloze Radamese (Aida) v Káhirském divadle a v opeře v Plzeni. V listopadu zpíval Alfreda v Traviatě se souborem Compagnia d'Opera Italiana na turné po Německu a Rakousku. V prosinci 2014 pak Cavardossiho v Tosce a vystoupil na Festivalu Puccini při příležitosti otevření Villa Argentina ve Viareggiu. V lednu 2015 se opět objevil v roli Radamese na scéně Opera Theatre v Káhiře. V lednu 2015 velmi úspěšně pěvecky ztvárnil role Cania v Komediantech a Turiddu v Sedláku kavalírovi v divadle v Plzni. Poté vystoupil ve Francii s Mozartovým Requiem a na turné po Španělsku a Francii jako Pinkerton v Madama Butterfly. V roce 2016 vystoupil opět v roli Macduffa v Macbethovi, a to v plzeňském divadle. V současné době zpívá v roli Radamese v Aidě na scéně Dolnobavorského divadla v Německu.

https://www.tenorepaololardizzone.com/

Host večera: Noema Erba, česká sopranistka Noema Erba je česká operní pěvkyně působící převážně v zahraničí. Představila se publiku koncerty v Chile v Santiagu de Chile, na Filipínách v Manile, na Taiwanu ve městě Taichung. Vystoupila v mnoha rolích ve Státní opeře Banská Bystrica na Slovensku, v Teatro Verdi v Pise v Itálii, v Divadle J. K. Tyla v Plzni v České republice, na Amman Opera Festivalu v Jordánsku. Dále ve Florencii v Itálii: Forte Belvedere, Basilica Santissima Annunziata. V divadle Ariston i v divadle Centrale v Sanremu v Itálii, v divadle Teatro Moderno v Grossetu v Itálii, atd. V poslední době vystupuje stále častěji také v Praze např. v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Klimenta, v Obecním domě.

https://noemaerba.com/

Daniel Štulpa, český klavírista Daniel Štulpa, pianista, sólový i komorní hráč, pedagog, korepetitor a hudební aranžér, do jehož sféry aktivit již po mnoho let spadá hudební spolupráce s mnohými význačnými představiteli rozličných hudebních žánrů. Uhelným kamenem jeho zájmu je kromě sólového působení především korepetice a koncertní působení v součinnosti s instrumentalisty a nejen operními pěvci. Dále se na jevišti aktivně účastnil spolupráce s R. Podlipskou, která ztvárnila titulní roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar. Danielu Štulpovi není cizí ani iniciativa ohledně benefičních a charitativních aktivit, kdy byl účasten benefičního koncertu s Bárou Basikovou v Krystofove údolí, benefičního koncertu ve spolupráci s MaMa foundation v Jablonci nad Nisou, jejímž ambasadorem se posléze stal. Také byl nápomocen vytvoření e-knihovny pro dětské onkoligcké oddělení Nemocnice Motol, kde nejen vystoupil, ale ujal se rovněž role jakožto organizátor a iniciátor projektu. V neposlední řadě svou přítomností podpořil charitativní akci Art for Life společně se sopranistkou Noemou Erbou (2012). Danielovo pedagogické působení zahrnuje letitou praxi jak v soukromé oblasti, tak na různých školách, ze kterých jmenujme Mezinárodní konzervatoř Praha.

Kaiserštejnský palác z barokního období se nachází na rušném Malostranském náměstí. V prvním patře je bývalý byt Emy Destinnové, který se skládá z menších bohatě zdobených sálů. Ve druhém patře je koncertní sál této známé operní pěvkyně.