Předprodej byl ukončen

Vánoční koncert
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika

Vánoční koncert

pondělí 26.12.2022 od 17:30
Kostel sv. Salvátora, Praha

O akci

Kostel U Salvátora na Starém městě rozezní světově nejznámější vánoční a klasické melodie v podání členů Bohemian Symphony Orchestra Prague.
 

Správná vánoční atmosféra se neobejde bez melodií, které máme se svátečním časem neodmyslitelně spjaté. Členové prestižního Bohemian Symphony Orchestra Prague proto připravili jedinečný večer plný nejznámějších vánočních melodií, které 26. prosince zaplní kostel U Salvátora (kostel je vytápěný) na Starém městě.

Komorní koncert nabídne svátečně laděný, a přesto dokonale pestrý hudební mix. Nebudou v něm chybět tradiční vánoční skladby jako O Holy Night Adopha Adama nebo Gruberova Silent Night, kterou všichni známe pod názvem Tichá noc. Na své si přijdou také milovníci těch největších mistrů světové klasiky. Vivaldiho Čtvero ročních dob či Pachelbelův Kánon patří mezi nejznámější díla klasické hudby vůbec.

Bohemian Symphony Orchestra Prague si od svého založení připsal na konto již nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a leadery kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co do činění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně.

 


 

Více informací

 

Účinkující:

Členové Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Sólové housle: Marie Dvorská

 

Program:

J. S. PACHALBEL Canon v D-dur

J. F. WADE Adeste fideles

A. ADAM O Holy Night

F. X. GRUBER The Silent Night / Tichá noc

A. VIVALDI Čtvero ročních dob (Jaro - Léto - Podzim - Zima)

 

Místo konání:

Kostel U Salvátora (kostel je vytápěný na 18ºC)

Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 - Staré Město

26.12.2022 od 17:30 hodin