Předprodej byl ukončen

Eight cups and the Devil
TANEC

Eight cups and the Devil

čtvrtek 10. listopadu od 19:30
Co.Labs, Brno

O akci

Tam, kde se dostáváme na hrany zvyklostí, nacházíme víc.

Jsme dvě těla.

 

Eight cups and the Devil je taneční divadlo vždy znova utvářené performery a improvizátory Robertou Legros Štěpánkovou a Tomášem Janypkou se zvukovým doprovodem Ivana Palackého a živým světelným designem Matthieu Legrose. Tyto tři vrstvy významů –⁠ tanec, zvuk a světlo –⁠ jsou na scéně v neustálé komunikaci a vznikají z přesné, ale spontánní sou-hry umělců v reálném čase.

Východiskem je vztah dvou lidí, kteří „spolu žijí a nevědí o tom“ a tarotové karty vytáhnuté umělci na počátku tvorby. Dílo je založeno na každodennosti života každého z nás, muže a ženy. Performéři prostupují za hranice běžné reality do atmosféry sna, surreálna až absurdna.

S humorem a poezií, nás umělci přenáší do našeho podvědomí, ze kterého se objevuje intenzivní svět symbolů. Ten je díky akčnímu potenciálu umělců obnoven v každém novém uvedení.

Projekt vznikl za podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna, Norských fondů 2014-2021, Rezi.dance Komařice, programu ART-IN-RES Nové Sítě z.s. a Magistrátu hl.m. Prahy.

Poděkování: Kamila Murlová (Dovadlo na Orlí), Markéta Málková & Aleš Hrdlička (Rezi.dance Komařice), Petra Bučková, Martina Čeretková, Nová Síť.

Dílo vzniká v spolupráci a za podpory tří stran: CO.LABS, ZDRUHESTRANY a ORBITA.

Tvůrčí tým:

Režie, choreografie, tanec: Roberta Legros Štěpánková, Tomáš Janypka 

Hudba: Ivan Palacký

Světelný design: Matthieu Legros 

Dramaturgická spolupráce: Šimon Peták

Grafika: Roman Ženatý

Produkce: Legros, Janypka, Wanda Kaprálová, Klaudia Klembarová