Předprodej byl ukončen

Rakovnickej potok v Konstantinkách
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk

Rakovnickej potok v Konstantinkách

pátek 4. listopadu od 20:00
Music club Panteon, Konstantinovy Lázně

O akci

Rakovnickej potok je partička hrající Old-Time muziku, to jest muziku lidovou a hóóóódně starou, pocházející z mnoha koutů světa a hranou na přelomu 19. a 20. století ve Spojených státech, z níž se později vyklubala Country music.
Něco z historie:
Kdysi před lety jsem v Mexiku (to je hospoda) potkal po delší době onoho „legendárního rakovnického banjistu“ Jindru M., který mi sdělil že ho bluegrass už moc nebere a že se začal zajímat o jiné styly hry na banjo a to především o tzv. „clawhammer“. Shání prý nahrávky a školy a jestli náhodou něco nemám. No a měl jsem toho mnoho.
Přešel rok nebo dva, kdy on trénoval banjo já kytaru a poslouchali jsme doslova stovky Old-time nahrávek od těch nejstarších co byly k sehnání (cca 1920) až po současné, nastal čas začít něco dělat. Nějaké textíky byly v šuplíku a první písně byly na světě.
Tak jsme byli dva.
Drnkali jsme u Jindry v dílně asi rok než padlo rozhodnutí, že už to má „držku“ a je třeba angažovat nějakého houslistu a tak kde se vzal tu se vzal přibyl k nám Čermák Jan mladý to nadějný houslista zatím s houslemi vypůjčenými od kolegy, který na ně nehraje neb to neumí. (Třeba poznamenat že vlastní housličky si pořídil v krátkém čase.)
No a už nás bylo tři.
Nastal rok 2005, pár písní bylo po kupě a my vyrazili na své první hraní už pod názvem „Rakovnickej potok“ na Zbečenského kapra. Skončili jsme poslední ale vyhráli dort. To bylo 4.6.2005 a bylo načase splašit basistu, který by „tvrdil“ vše co hrajeme. Kejvnul nám rocker z Kufru, Nového rocku, Rychtář, Profousák a tak dále, Ládík Černý.
No a už nás bylo čtyři a komplet....................................

Součástí koncertu v Panteonu bude i křest zcela čerstvého již čtvrtého CD "O lidech a tak..."