Předprodej byl ukončen

Abacaxi  (FR)
HUDBA Rock / Punk / Jazz / Blues / Klasika

Abacaxi (FR)

středa 16. listopadu od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Francouzsko-italské trio servíruje svou nesmírně intenzivní a originálně propracovanou hudbu na půdorysu math rocku, noisu a freejazzu s naprosto odzbrojující virtuozitou. Nechte se katapultovat do úplně jiné dimneze. Událost podzimní sezóny!!!

ABACAXI je nový projekt jedné z největších postav současné evropské scény experimentálního jazzu a improvizované hudby, francouzského kytaristy Juliena Despreze (1984). Tvorba tohoto  v Paříži žijícího hudebníka působí již po řadu let na evropské nezávislé hudební scéně rozruch. Jeho hudba je plná nečekaných překvapení a neobvyklých hudebních postupů, podvratného humoru, promyšlené konceptuální rafinovanosti i všeobjímající anarchie. Kapela ABACAXI vytváří vysoce energickou hudbu plnou hlučného jasu a ostrých hran. Pohybuje se mezi funkrockem z konce 60. let, noisem, mathrockem, punkem, free jazzem a sound artem. Každý z uvedených žánrů však dekonstruuje zcela po svém a z jejich fragmentů skládá až stroboskopicky nervní hudební obrazce, v nichž každý detail hraje zásadní roli. Takto vznikající hudební materiál se neustále kaleidoskopicky proměňuje a vtahuje posluchače do svého nitra.

Více informací

Integrální součástí vystoupení je navíc originální světelná choreografie, kterou v reálném čase ovládají všichni tři hudebníci. Kapela vloni vydala debutové album Mainstream Desire, premiérově ho představila na loňském mezinárodním festivalu Jazz Goes To Town, kde sklidila nadšené ovace publika.