Předprodej byl ukončen

Festival KOLEM SVĚTA 2022
FESTIVAL, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Festival KOLEM SVĚTA 2022

26. listopadu od 10:00 – 27.11.
Clarion Congress Hotel Prague, Praha

O akci

Největší cestovatelský festival v ČR - 5 promítacích sálů, společně s Exotic Food Festivalem, exotické tance, 70 projekcí, osobnosti českého cestování a outdooru.

KOMPLETNÍ PROGRAM NA:
https://kolemsveta.cz/festival-kolem-sveta-2022-podzim

PROGRAM FESTIVALU KOLEM SVĚTA

https://kolemsveta.cz/festival-kolem-sveta-2022-podzim

SOBOTA 26.11.2022

SÁL 1 – HLAVNÍ
10:30 - 11:30 TRAVEL SHOW - Kanada a USA (Jaroslav Bouzek, Karel Štěpánek)
12:00 - 13:30 Poutí k branám orientu (Nicolette Havlová)
14:00 - 15:30 Pěšky přes Pyreneje tam a zpátky (Jakub Šolc, Ivo Fikrle)
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků
16:30 - 17:30 Dotknout se horolezecké duše (Mára Holeček)
18:00 - 19:00 Nepál křížem krážem (Honza „Tráva“ Trávníček)
19:30 - 20:30 Autem (nejen) na Island (Jakub Fišer)

 

SÁL 2 – LIVINGSTONE
10:00 - 11:00 Chiribiquite - Dobrodružství v Kolumbii (Aleš Kuželka, Břéťa Perlík)
11:30 - 12:30 Pamír - lidé na střeše světa (Libor Dušek)
13:00 - 14:00 Střední Asie (Garik Avanesian)
14:30 - 15:30 Skialpinismus a hory v Peru (Branislav Gabo Adamec)
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků ve velkém sále
16:30 - 17:30 Grónsko - Plavba mezi ledy (Jan Staněk, Jiří Zindulka)
18:00 - 19:00 Bolavá místa planety (Markéta Kutilová)
19:30 - 20:30 Nahá a divoká Etiopie (Rudolf Švaříček)

 

SÁL 3 – TRAVELER
10:00 - 11:00 Patagonie: za ledovci a horami (Viktoria Čelovská, Tomáš Jurčenko)
11:30 - 12:30 Stezka Českem - oficiální přechod ČR (Martin Úbl)
13:00 - 14:00 Krásy Ameriky a John Muir trail (Michaela Hrdá)
14:30 - 15:30 Jak cestovat lowcost (Kateřina Ostrá – CESTUJI za KAČKU)
16:30 - 17:30 Nový Zéland (Tomáš Šapovalov)
18:00 - 19:00 Kapverdy jak je neznáte (Kateřina Ostrá - CESTUJI za KAČKU)
19:30 - 20:30 Madeira – ostrov květů a vůní (Marek Kovář)

 

SÁL 4 - LIDÉ A ZEMĚ
10:00 - 11:00 Korsika - hory, kaňony, pláže a věže (Pepa Středa)
11:30 - 12:30 Saúdská Arábie – jaká je ve skutečnosti? (Lukáš Synek)
13:00 - 14:00 Grónsko - tundrou k ledovcům (Jiří Soural)
14:30 - 15:30 Turecko - Kappadokie a Istanbul (Matouš Vinš)
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků 
16:30 - 17:30 Malebná Kantábrie - Karavanem do Španělska (Klára Hájek Velinská)
18:00 - 19:00 Buchankou po Kyrgyzstánu a Kazachstánu (Filip Svoboda)
19:30 - 20:30 Afrikou po jedné stopě (Igor Brezovar)
 

SÁL 5 - ADVENTURE
10:00 - 11:00 Americké prázdniny - cesta po západu USA (Jiří Fišar)
11:30 - 12:30 Egypt: 3000km nefalšované zábavy (Pavlína Zychová)
13:00 - 14:00 Casablanca LIVE: Projekty Zoo Praha (Zoo Praha, Pavel Sladký)
14:30 - 15:30 Island s profesionálním fotografem (Petr Hricko)
16:30 - 17:30 Casablanca LIVE: Autostopem po Evropě (P. Sladký, Šebestián Bok)
18:00 - 19:00 Cesty a ľudia (Peter Gregor)
19:30 - 20:30 Casablanca LIVE: Expedice Monoxylon (Martin Drahorád, P. Sladký)

NEDĚLE 27.11.2022

SÁL 1 - HLAVNÍ
10:00 - 11:00 FILM Z Hranic okolo hranic (Tomáš Vejmola)
11:30 - 12:30 Dálkové treky: nejlepší příběhy z hor (Viktorka Rys)
13:00 - 14:00 Írán - jiný po covidu? (Vladimír Váchal)
14:30 - 15:30 Treky na Islandu a v Laponsku (Pavel Svoboda)
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků 
16:30 - 17:30 Manaslu (8163 m) - Hora Duchů (Petr Jan Juračka)
18:00 - 19:00 Tři póly světa (Petr Horký)

 

SÁL 2 – LIVINGSTONE
10:00 - 11:00 Expedice Sněžný leopard (Kateřina Mandulová)
11:30 - 12:30 Neobjevená treková Kolumbie (Pavel Svoboda)
13:00 - 14:00 Srí Lanka v tuk-tuku (Honza Homola – WOHNOUT)
14:30 - 15:30 Nahoře fouká - Velehory s Klárou Kolouchovou
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků ve velkém sále
16:30 - 17:30 Světové události (Jan Šibík)
18:00 - 19:00 Muchu Chhish (7453): výzva pro odvážné (Pavel Bém, Pavel Kořínek)

 

SÁL 3 – TRAVELER
10:00 - 11:00 Zapomenutý svět Venezuely (Karel Wolf)
11:30 - 12:30 S off-roadem do Maroka (Pepa Vrtal – Fotr na tripu)
13:00 - 14:00 Bhútán - uzavřené království (Lilia Khousnoutdinova)
14:30 - 15:30 Tomík na cestách - Afrika s tuktukem (Tomáš Vejmola)
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků ve velkém sále
16:30 - 17:30 Zimní Sibiř (Jolana Sedláčková)
18:00 - 19:00 Aljaška a západní Kanada (Miloslav Martan)

 

SÁL 4 – LIDÉ A ZEMĚ
10:00 - 11:00 Indie - země protikladů (Petra Špindlerová)
11:30 - 12:30 Madagaskar - sedmý kontinent (Omar Jamaein)
13:00 - 14:00 Zážitkové Slovinsko (Jana Wolfová)
14:30 - 15:30 Kolem Španělska obytnou dodávkou (Tomáš Málek)
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků ve velkém sále
16:30 - 17:30 Tour du Mont Blanc za 7 dní (Teru Menclová)
18:00 - 19:00 Dva roky v Japonsku (Dalibor Skoupil)

 

SÁL 5 – ADVENTURE 
10:00 - 11:00 2,5 měsíce v Barmě (Kateřina Tyrpeklová)
11:30 - 12:30 Lichtenštejnsko - knížectví plné pokladů (Pavla Apostolaki)
13:00 - 14:00 Projekty Zoo Praha ve světě (Zoo Praha)
14:30 - 15:30 Sulawesi - kmen Toraja a jeho zvyky (Michal Prouza)
16:00 - 16:30 Slosování anketních lístků ve velkém sále
16:30 - 17:30 Bájné keltské Skotsko (Petr Blahuš)
18:00 - 19:00 Zimní přechod Kungsleden (Milada Vaňkátová, Jiří Lichteneger)