Letní kapela
HUDBA Rock / Pop / Jazz / Blues / Klasika

Letní kapela

sobota 17. prosince od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
Vstupenka do mobilu
Cena 390
do konce předprodeje 10 dní

O akci

V květnu letošního roku vyšla Letní kapele debutová deska, kterou natočila pod taktovkou Dušana Neuwertha ve studiu Sono. Album nečekaně vyběhlo na přední příčky hitparád a hudební novináři nešetřili pozitivními recenzemi: „...sbírka jedenácti písniček, poctivých, produkčně dotažených, ale v jádru prostých. Podstatnější než atmosféra a básnění je obsah, zároveň ale výsledek neztrácí na lyričnosti.“ (musicserver), případně „Jaromír 99 společně s Letní kapelou připravil jednu z nejsilnějších tuzemských desek letoška. Silné melodie, plný a jasný zvuk – producent Dušan Neuwerth odvedl skvělou práci – naléhavost, radost a smutek. S každou další písničkou se stupňuje nadšení z neokázalého, poctivého přístupu k věci.“ (idnes.cz).

„Bezejmenné debutové album označuje Jaromír 99 jako popové s prvky country, blues nebo folku. Berme to ale s nadsázkou, Letní kapela hraje čistou, průzračnou muziku s mnoha styčnými body s Priessnitz, Umakart, The Bombers a dalšími skupinami, v nichž Švejdík působil. Základem je jeho typická poetika v textech, silné příběhy z hor, oprýskaných nádražek, maloměstských bytovek.“

Prosincový koncert navazuje na tradiční vánoční šňůry předchozí kapely Jaromíra 99, Priessnitz. V téměř dvouhodinovém setu představí letošní desku obohacenou o několik písniček z repertoáru Jaromíra 99 a jeho dalších projektů.

Vystupující

Letní kapela (CZ) – fb