Revoluce jednoho stébla slámy
UMĚNÍ, OSOBNÍ ROZVOJ

Revoluce jednoho stébla slámy

úterý 6. prosince od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 70 do 140 Zobrazit ceny
do konce předprodeje čtyři dny

Základní vstupenka

Základní cena 140 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

prodej jen na místě na základě předložení platného průkazu

Základní cena 70 Kč

O akci

Jan Slovák a Jan Burian ml. v komorním večeru s dílem japonského zemědělce a filozofa Masanobu Fukuoky.

Kniha Masanobu Fukuoky Revoluce jednoho stébla slámy čtenáře seznamuje s přirozeným způsobem uvažování a pohledem na svět, který umožňuje člověku žít naplněný život v souladu s přírodou. Poutavost, jasnost a bystrost Fukuokových myšlenek vedla k tomu, že se uvedená kniha stala celosvětovým bestsellerem, byla přeložena do 20 jazyků a ovlivnila množství nejrůznějších lidí: farmářů, zahradníků, ekologických aktivistů, biozemědělců, příznivců slow food, lidí studujících východní nauky a dalších, kteří cítí, že právě naše vzdalování se přírodě má za následek vznik neřešitelných problémů.

 

Více informací

Masanobu Fukuoka (1913–2008) byl japonský zemědělec a filozof, propagátor přírodního farmaření, držitel ceny Ramona Magsaysaye (1988), která je pokládána za asijskou obdobu Nobelovy ceny. 

Z Fukuokovy knihy čte Jan Slovák, scénárista, divadelní a filmový herec (např. Kouř), protagonista divadla Sklep a dua Thomas & Ruhller. Na flétnu šakuhači ho doprovodí hudební skladatel a zvukový designér Jan Burian ml. (tyto alba, Kyklos Galaktikos).