Revoluce jednoho stébla slámy
UMĚNÍ, OSOBNÍ ROZVOJ

Revoluce jednoho stébla slámy

úterý 6. prosince od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 70 do 140 Zobrazit ceny
do konce předprodeje 8 dní

Základní vstupenka

Základní cena 140 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

prodej jen na místě na základě předložení platného průkazu

Základní cena 70 Kč

O akci

Jan Slovák a Jan Burian ml. v komorním večeru s dílem japonského zemědělce a filozofa Masanobu Fukuoky.

Kniha Masanobu Fukuoky Revoluce jednoho stébla slámy čtenáře seznamuje s přirozeným způsobem uvažování a pohledem na svět, který umožňuje člověku žít naplněný život v souladu s přírodou. Poutavost, jasnost a bystrost Fukuokových myšlenek vedla k tomu, že se uvedená kniha stala celosvětovým bestsellerem, byla přeložena do 20 jazyků a ovlivnila množství nejrůznějších lidí: farmářů, zahradníků, ekologických aktivistů, biozemědělců, příznivců slow food, lidí studujících východní nauky a dalších, kteří cítí, že právě naše vzdalování se přírodě má za následek vznik neřešitelných problémů.

 

Více informací

Masanobu Fukuoka (1913–2008) byl japonský zemědělec a filozof, propagátor přírodního farmaření, držitel ceny Ramona Magsaysaye (1988), která je pokládána za asijskou obdobu Nobelovy ceny. 

Z Fukuokovy knihy čte Jan Slovák, scénárista, divadelní a filmový herec (např. Kouř), protagonista divadla Sklep a dua Thomas & Ruhller. Na flétnu šakuhači ho doprovodí hudební skladatel a zvukový designér Jan Burian ml. (tyto alba, Kyklos Galaktikos).