Předprodej byl ukončen

Revoluce jednoho stébla slámy
PŘEDNÁŠKA / VÝSTAVA / WORKSHOP / LEKCE / Osobní rozvoj / Umění

Revoluce jednoho stébla slámy

úterý 6.12.2022 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Jan Slovák a Jan Burian ml. v komorním večeru s dílem japonského zemědělce a filozofa Masanobu Fukuoky.

Kniha Masanobu Fukuoky Revoluce jednoho stébla slámy čtenáře seznamuje s přirozeným způsobem uvažování a pohledem na svět, který umožňuje člověku žít naplněný život v souladu s přírodou. Poutavost, jasnost a bystrost Fukuokových myšlenek vedla k tomu, že se uvedená kniha stala celosvětovým bestsellerem, byla přeložena do 20 jazyků a ovlivnila množství nejrůznějších lidí: farmářů, zahradníků, ekologických aktivistů, biozemědělců, příznivců slow food, lidí studujících východní nauky a dalších, kteří cítí, že právě naše vzdalování se přírodě má za následek vznik neřešitelných problémů.

 

Více informací

Masanobu Fukuoka (1913–2008) byl japonský zemědělec a filozof, propagátor přírodního farmaření, držitel ceny Ramona Magsaysaye (1988), která je pokládána za asijskou obdobu Nobelovy ceny. 

Z Fukuokovy knihy čte Jan Slovák, scénárista, divadelní a filmový herec (např. Kouř), protagonista divadla Sklep a dua Thomas & Ruhller. Na flétnu šakuhači ho doprovodí hudební skladatel a zvukový designér Jan Burian ml. (tyto alba, Kyklos Galaktikos).

Další akce pořadatele

LUFT (Mats Gustafsson & Erwan Keravec) • Korhan Futacı - 26. září od 20:00, Divadlo 29, Pardubice

Iva Bittová & Duo Jedlinský - Fischer - 6. října od 19:00, Divadlo 29, Pardubice

Sabiwa (TWN/D) • Liew Niyomkarn (THA/BE) • sorbitol drops - 20. září od 20:00, Divadlo 29, Pardubice