P/\ST • Laokoon
HUDBA Hip Hop / R&B / Elektronika

P/\ST • Laokoon

pátek 2. prosince od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 80 do 160 Zobrazit ceny
do konce předprodeje 23 hodin

Základní vstupenka

Základní cena 160 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

prodej jen na místě na základě předložení platného průkazu

Základní cena 80 Kč

O akci

Na první společné akci hudebních cen Vinyla a Divadla 29 se představí dva velké alt-rapové objevy:  P/\ST a Laokoon.  

P/\ST

Alternativní / experimentální rap s nášlapem do tvrdý elektroniky. Pokus o přesah. Divadlo. Show. Pohyb. Hype. Dvě entity, jedna energie. Když to není nahlas, tak to neni dobrý. Žádná crew, ale dvouhlavej palcát. 

Kapela, která křesá drama tam, kde už bychom to ani nečekali. V jednu chvíli se zdálo, že bez dvojice P/\ST se neobejde žádný festival, který krouží kolem alternativy. Akademický rap? Každé slovo pečlivě odvážené, anebo naopak infuze životadárné nespoutanosti? Divočina i naboso. Kapela, která si dokáže připravit půdu tak, aby své posluchače dostala do míst, kde si s nimi může dělat úplně cokoliv. Svou stopu krom jiného P/\ST zanechali i na letošní desce Viah.

Více informací

Laokoon
„Dej mi ten beat/ Jestli je tekutý/ budu ho pít.“ V Brně usazená dvojice Jiří Machů a Mikuláš Hamerla odhaluje alternativní tvář rapu a mimoděčně klade otázku, zda může být pouliční žánr zároveň školený. S kapelami Sekvoye a Killiekrankie spjatí hudebníci pojímají rap básnivě, spíše než přímočarost se rozhodli šlechtit překvapivá spojení, slovní i hudební.

Na letošním debutu kapely Šperk je dvanáct v průměru dvouminutových, úsečných skladeb, kterým dominuje potemnělá nálada. Šperk je ale zároveň deska poživačná, hltající okolní svět, který si nárokuje, abychom si toho na bedra brali stále víc. A tahle nahrávka je svou energií, ale i občasnou přiznanou letargičností odrazem tohoto přehlcení vjemy. Laokoon nám nabízejí nesporně živou, ale ne jednostrunně euforickou hudbu.