Předprodej byl ukončen

Carl Orff: Carmina Burana
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika

Carl Orff: Carmina Burana

pondělí 3.4.2023 od 20:00
Obecní Dům, Praha

O akci

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague

rozezní v dubnu Obecní dům

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 3. dubna 2023 ve 20 hodin v nejprestižnějším koncertním sále v Čechách - Smetanově síni pražského Obecního domu - jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie - Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.

160 umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a přední české sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí přední česká sopranistka Lucie Silkenová a sólista Národního divadla tenorista Josef Moravec a barytonista Jakub Tolaš. Vedle klasického sboru vystoupí na koncertě také dětský sbor Rokytka a tím bude zaručena naprostá originalita provedení díla. Celý koncert bude doplněn speciální světelnou choreografií. Bude se tedy jednat o velkolepou audiovizuální show.

 

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů," poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.

Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta), beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.

S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.

 

Vstupenky na Carminu Buranu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague jsou v prodeji v ceně od 990,-Kč na smsticket.cz

Více informací

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Bohemian Choir Prague

Rokytka - počernický dětský sbor

Přední čeští sólisté

Dirigent: Martin Šanda

Obecní dům - Smetanova síň 03.04.2023 ve 20:00

 

Více na:

www.bsop.eu

https://www.facebook.com/BohemianSymphonyOrchestraPrague/

Další akce pořadatele

W.A.Mozart - Requiem d moll - 2. listopadu od 19:30, Kostel sv. Salvátora, Praha

Masters of Classics - 10. června od 20:00, Obecní Dům, Praha

The Gaming Music Life Vol.2 - 21. listopadu od 20:00, Rudolfinum, Praha

Pořadatel

Bohemian Music Agency s.r.o.