Předprodej byl ukončen

Skleněný zvěřinec | KD Rubín
DIVADLO / Představení

Skleněný zvěřinec | KD Rubín

středa 22. března od 19:00
KD Rubín, Brno

O akci

Tennesee Williams napsal tuto tragikomedii jako vzpomínku na svoje mládí, na svoji matku Amandu a sestru Lauru. Sám v této hře vystupuje v postavě mladého Toma, který tento rodinný příběh vypráví.

Matku Amandu vykresluje jako člověka, kterého můžete odsoudit, ale především se jí musíte smát.

Z lásky vznikají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci. 

Slavnou hru Skleněný zvěřinec napsal americký autor Tennessee Williams se silně autobiografickými prvky ze své vlastní rodiny. S humorem i dojetím a s tou největší upřímností líčí život opuštěné matky Amandy, která svou láskou a touhou udělat své děti co možná nejšťastnějšími, nadělá v rodině velikou paseku. Postava syna Toma je zosobněním samotného Tennessee Williamse a jeho sestra Laura je původně jeho pravá sestra Rose. Tato rodinná tragikomedie je o nás, o každém z nás,  je to zrcadlo nastavené do našich směšných rodinných kotrmelců. Z lásky se totiž udělají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci. Společně s Amandou, Tomem, Laurou a nápadníkem Jimem, se smějeme i  pláčeme sami nad sebou. 

Simona Stašová: "Konečně jsem dozrála do role matky Amandy, do té bláznivé matky, které tak dobře rozumím. Amanda je na zabití i k pomilování, tak jako celý ten náš neuvěřitelný život."

 

Hrají:
Matka Amanda: SIMONA STAŠOVÁ
Syn Tom: Jaromír Nosek / Filip Cíl
Dcera Laura: Andrea Daňková / Kamila Trnková
Nápadník Jim: Zdeněk Piškula /  Adam Vacula / Petr Kult

Pořadatel