Arnošt Goldflam - autorské čtení pro dospělé a otrlé děti
DIVADLO, UMĚNÍ, OSOBNÍ ROZVOJ, STAND-UP

Arnošt Goldflam - autorské čtení pro dospělé a otrlé děti

čtvrtek 16. března od 17:00
Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Vstupenka do mobilu
Cena 150 Zobrazit ceny
prodej do 16. března

Základní vstupenka

Základní cena 150 Kč Koupit
Novoměstská karta 120 Kč Koupit
ZTP 75 Kč Koupit

O akci

Knihovna Vás zve na autorské čtení pana Arnošta Goldflama pro dospělé a otrlé děti z nových knih Strašidelné Brno a Praha strašidelná.

Arnošt Goldflam se narodil v Brně v rodině s židovskými kořeny. Goldflam byl v dětství vášnivým čtenářem a rozhodl se svůj život zasvětit umění. Vystudoval JAMU a v té době se stal součástí brněnské bohémy. Poznal se s Frantou Kocourkem, Miroslavem Krobotem nebo Bolkem Polívkou. Krátce působil v dnes neexistujícím satirickém divadle Večerní Brno a v amatérském Divadle X.
Nejvýraznějším obdobím jeho práce bylo působení v brněnském (dříve prostějovském) HaDivadle v letech 1978-1993. Významně tehdy spoluvytvářel brněnskou kulturní scénu. Byl režisérem, ale důvěrně poznal všechny divadelní profese. Protože měl k dispozici jen omezený počet herců, nezbývalo mu než obsazovat i sebe, a tím se postupně dostával do povědomí diváků, ale i televizních a filmových režisérů. Od poloviny 80. let začal být pravidelně obsazován do menších televizních a filmových rolí. 
Třebaže Arnošt Goldflam začal v malých rolích vystupovat v divadle Na provázku už během svých vysokoškolských studií, svoji hereckou dráhu považuje za okrajovou. V současnosti je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých divadelníků, je autorem více než 50 divadelních her a dramatizací, které významně posunuly divadelní obor dopředu. Je také autorem úspěšných knih, v České televizi má vlastní publicistický pořad ZA DVEŘMI JE ARNOŠT GOLDFLAM a pravidelně se objevuje v různých publicistických a zábavných programech. Několikrát např. účinkoval v MANÉŽI BOLKA POLÍVKY.V současné době pohostinsky režíruje, především v pražských a brněnských divadlech. Učí rovněž na JAMU a DAMU.

Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 180 Kč na místě.

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení

kd.nmnm.cz