Tour de France ve tmě (dokument a beseda s Ondrou Zmeškalem)
KINO, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, SPORT

Tour de France ve tmě (dokument a beseda s Ondrou Zmeškalem)

pátek 3. března od 19:00
Expediční klubovna, Brno
Vstupenka do mobilu
Cena 199 Zobrazit ceny
prodej do 3. března

Základní vstupenka

Základní cena 199 Kč Koupit
Podpořím Klubovnu 249 Kč Koupit
Mám hluboko do kapsy 149 Kč Koupit

O akci

Věhlasný cyklistický závod Tour de France se stal pro nevidomého atleta Ondřeje Zmeškala životním zážitkem. V loňském roce se v doprovodu čtyřčlenného týmu vydal do Francie, aby spolu se svým trasérem Markem Peterkou usedli na tandemové kolo a pokusili se zdolat všech 21 etap po stopách Tour de France.

Během celého projektu byl přítomen i režisér a dokumentarista Rostislav Málek. Ten celé dobrodružství snímal kamerou a po roce dokončil celé své dílo, které míří na filmová plátna. Přijďte se přesvědčit o tom, že vše je možné a nechte se unést nádhernými francouzskými sceneriemi a neskutečným sportovním výkonem.

Po promítání dokumentu proběhne diskuze s nevidomým sportovcem Ondřejem Zmeškalem.

Účinkují: Ondřej Zmeškal, Marek Peterka, Petra Vodičková, Lukáš Nožička, Lukáš Turek, Jiří Hort, Vojtěch Hort, Pavel Kryze, Rostislav Málek
Režie: Rostislav Málek
Zvuk: Václav Pokora
Délka: 53 min
Vhodné pro děti.

Ondřej Zmeškal je nevidomý sportovec, spisovatel a motivační řečník. O zrak přišel ve 20 letech a právě díky sportu se vrátil znovu do hry. Následně zdolal jeden z nejtěžších maratonů světa na Velké čínské zdi, a medaili nakonec vydražil, aby výtěžkem podpořil těžce nemocného chlapce. Pak objevil triatlon a začal se umisťovat na předních příčkách mezi zdravými závodníky na těch nejextrémnějších závodech. V projektu „600 km poslepu“ přeběhl celou Českou republiku, aby v charitativní sbírce vybral finanční prostředky na nákup sportovního vybavení pro nevidomé děti. A v loňském roce se pokusil zajet věhlasný cyklistický závod Tour de France. Jestli se mu to podařilo? O tom se přijďte sami přesvědčit.

Přednáší: Ondřej Zmeškal / www.ondrejzmeskal.cz
Datum a čas: pátek 3. 3. 2023, 19:00 h
Vstupenky: SMSticket a na místě