Předprodej byl ukončen

9. narozeniny Radia Wave: DELS (UK), Slugabed (UK), LarryGus (GR), RSS Boys (PL)

9. narozeniny Radia Wave: DELS (UK), Slugabed (UK), LarryGus (GR), RSS Boys (PL)

sobota 17.1.2015 od 20:00
MeetFactory, Praha

O akci

RadioWave oslaví své 9. narozeniny v sobotu 17. ledna v pražské MeetFactory a opět ve spolupráci se Stimul festivalem. Jako obvykle nabídne domácímu publiku výběr z toho nejčerstvějšího ze zahraniční klubové scény. Program této speciální výroční události vsází na čtyři zahraniční hvězdy.

Slugabed


Aktuální divoké míchání žánrů na scéně bass music vzývá k báječným dobrodružstvím v krajinách beatů a málokterý současný hudebník se do nich pouští s takovým úspěchem jako GregFeldwick alias Slugabed. V tvorbě pětadvacetiletého inovátora z anglického Brightonu se mísí dubstep, funk, electro i osmibitové pípání žánru skweee a taneční slast si zde podává ruku se sofistikovanými postupy IDM. Žádný div, že si Slugabeda vyhlédl legendární label Ninja Tune, kde v roce 2012 vydal svůj kritikou chválený debut Time Team. "Je to deska, kde se potkává inovace a hravost." napsal o jeho debutu Pitchforka podobně zní i jeho živé sety.

Dels


Zapomeňte na všechny stereotypy spojené s rappery, anglický básník Dels vrací do hip hopu poezii a svobodnou imaginaci. Už před deseti lety si ho John Peel pozval do svého pořadu na BBC a v roce 2008 vydal první singl Lazy, KierenGallearakaDels ale se svojí hudební kariérou nikam nespěchal a nejprve dokončil studium grafického designu. "Nikdy jsem nechtěl být rapperem. Prostě se to stalo. Byl jsem jen vždycky posedlý slovy." říká Dels, jehož alba GOB z roku 2011 a aktuální PetalsHaveFallen (2014) spojují lásku k hudbě a grafice a nabízí tak barevný kaleidoskop beatů a introspektivních textů. S nimi navazuje na tradici britského hip hopu v linii MassiveAttack a The Street. Ještě dodejme, že Dels spolupracoval se jmény jako jsou JoeGoddard z Hot Chip, MicaLevi/Micachu nebo Bonobo.

LarryGus


Originální koláže plné energického groove a divných samplů jsou doménou řeckého producenta, multiinstrumentalisty a zpěváka PanagiotiseMelidise, který vystupuje jako LarryGus. Jako jeden z mála Evropanů patří k elitnímu týmu newyorského labelu The DFA Records (LCD Soundsystem, The Juan MacLean), kde v roce 2013 vydal výtečné album Years not Living. Staromilské rytmy dřevního hip hopu a disco se na něm potkávají s psychedelickým popem, středomořskou lidovou hudbu a vlivy free jazzu šedesátých let nebo postmoderní literatury. Všechno dohromady to dává báječný volnomyšlenkářský mišmaš zábavné hudby bez hranic.
Loni se zúčastnil hudebního workshopu Red Bull Music Academy v Tokiu, kde s hudebníky z celého světa strávil nezapomenutelných 14 dní, kdy se mohl 24/7 věnovat jen muzice.

RSS Boys


Temné stránky elektroniky a techna od tajemné dvojice polských producentů, kteří se skrývají za maskami. Původně studiový projekt, který se transformoval na jednu z největších živých senzací a příslibů do budoucna. Jejich vystoupení vzbudilo pořádný rozruch například na festivalu Unsound a do Prahy zavítají vůbec poprvé. O speciální vizuální projekce narozenin Radia Wave se postará kolektiv Lunchmeat. RadioWave opět slibuje party na jakou se nezapomíná. A co je nejdůležitější, vstupné v předprodeji vyjde jen na necelou stovku!